10 Soruda MBFWI Tasarımcıları: Serra Kefeli – Kith&Kins

0
369

fashion week foto

Merhaba!

Geçen sene yaptığımız MBFWI tasarımcılarıyla 10 soruluk röportaj yazı dizisinin bu sezonki maillerine ilk dönen markanın İzmir’li olması bizi çok gururlandırdı :) Kith&Kins‘in MBFWI’daki vintage esintili İlkbahar/Yaz sunumu gerçekten göz alıcıydı. Şimdi tasarımların yaratıcısı Serra Kefeli ile yaptığımız 10 soruluk röportaj ile sizi başbaşa bırakıyorum!

 • Moda size ne ifade ediyor? Ve modanın yanında başka bir tutkunuz var mı?
  Moda benim küçüklükten beri içinde olduğum, beni heyecanlandıran bir şeydir. Konsept oluşturmak, hikaye yaratmak, o  atmosferi yaratmak beni mutlu ediyor. Vintage giymek hoşuma gidiyor, annemden anneannemden kalma ürünleri giymek, vintage butiklerinden alışveriş yapmak. Kendi tasarımlarımda da kesimlerde ve tarzlarda vintage etkisi hissediliyor. Çizdiğim şeyler beni yansıtıyor, yaratmak istediğim kadın, arzu edilen tasarımlar yaratmak beni mutlu ediyor. Bir şekilde kendini anlatmak ve başkalarıyla paylaşmak harika.

 • İşinizin en sevdiğiniz ve en sevmediğiniz yönleri nelerdir?

  Çizimden gerçek hayata dönmesi ve kıyafeti bir mankenin üzerinde görmek heyecan verici. Dikim aşamasında yaşanan sorunlar zor tabi ki.

 • İlk satışınızı hatırlıyor musunuz?
  İlk satışım siyah ipek şorttu, hem günlük hem şık bir tasarımdı.
 • Markanızı en iyi tanımlayan 5 kelime?
  Giyilebilir, eğlenceli, detaylı, geometrik kesim, canlı renkli.
 • Bilinmeyen ve ilginç bir yeteneğiniz var mı?
  Tiyatroya bayılıyorum, tiyatro kostümlerine ve sunumlarımda sahne olarak kullanmak beni heyecanlandırıyor.
 • İlhamınızı nereden alıyorsunuz?
  İlhamı günlük hayattan, yaşadıklarımdan alıyorum. Beni etkileyen, beni düşündüren her şey ilham kaynağı olabilir.
 • Günlük iş rutininiz var mı? Varsa duymak isteriz.
  Atölyede koşturma hallerim var, görüşmelerim oluyor, fittingler, genelde önceden hazırladığım haftalık planı hayata geçirmek için uğraşıyorum.
 • Kumaşınızı nasıl seçiyorsunuz, koleksiyonu çizdikten önce mi sonra mı ? Ve Kumaş seçerken aradığınız kriterler nelerdir?

  Kumaşı çizim yaptıktan sonra alıyorum, aklımda belli başlı kumaşlar oluyor çizerken. Kumaş kartelalarına göre de çizimler modifiye edilebiliyor. Kalite tabi ki ilk koşul, sevdiğim bazı kumaşlar var; ipek saten, ipek şifon gibi. Onları alırken ve kullanırken daha çok heyecanlanıyorum.

 • Gelecek projelerinizden bahsetmek ister misiniz?

  Paris’te Whos Next fuarına katıldım, yurt dışında daha çok satış noktası sağlamak gelecek projelerim arasında. Şu anda Londra’da ve Kuveyt’te satış noktalarım var, devamını sağlamak istiyorum.

 • Markanızın hedefi nedir? Şuanda kendinizi nerede görüyorsunuz?
  Şu an markayı tanıtma, tarzımı, stilimi ortaya koyma çabasındayım. Marka yaratmak zaman alan bir proje, tabi ki ben Kith&Kin’i daha çok satış noktasında, daha çok kişiye ulaşmış görmek istiyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here