2009 Baharı İçin 5 Şık Saç Modeli

1
243

0302-mod-bangs-sun-kissed-skin_li.jpg

2009 ilkbaharına artık girmiş bulunuyoruz. Havalar henüz soğuk olsa da, bu bizim bahar modasını konuşmamıza engel değil. Bugün, Glamour dergisinin yer verdiği baharın en gözde saç modellerine bir göz atalım.

0202-the-bob_li.jpg

Oldukça kısa kesimli saç modelleri revaçta. Ense kısmı kısa, ön ve yan tarafları biraz daha uzun kesimli. Bu saç modelini derli toplu kullanmak için, düz bir fön çekmeniz, dağınık kullanmak içinse şekillendirici kremler uygulamanız gerekir. Bu saç modeline, yana taranmış, dağınık ya da düz şekillendirilmiş kahküllerin eşlik etmesi elbetteki gözden kaçırılmaması gereken bir nokta.

0202-big-curls_li.jpg

Büyük dalgalarla saçınıza klasik ve romantik bir görünüm verebilirsiniz. Saç maşasını saçınızın uçlarından yukarıya doğru dolayın. 15 saniye kadar tutup bırakın. Bu şekilde işlemi tüm saçınıza uyguladıktan sonra, saçınızı sadece yüzeysel olarak hafifçe fırçalayın. Biraz ışıltılı krem de sürerseniz artık hazırsınız demektir.

0202-chignon_li.jpg

Topuzlar, bahar için en gözde saç modelini oluşturuyor. Resimlerle anlatımlı bir topuz modeli için buraya göz atabilirsiniz.

0202-mid-parts_li.jpg

Ortadan ayrılmış doğal görünümlü saçlar da modada yerini aldı. Uzun ve düz saçlar ile şık bir genç kız havasına bürünmenin tam zamanı. Büyük, yuvarlak bir saç fırçası, fön makinesi ve biraz jöle işinizi görecektir. Saçınıza fön çekerken dalgalardan kaçının, tamamen düz bir görünüm verin.

0202-sleek-ponytail_li.jpg

At kuyruğu, basit bir model gibi gelebilir ama bu onun çekici olmadığı anlamına gelmez. Saçınızı boyun hizasında toplayabilir ya da şık bir görünüm için yukarıdan at kuyruğu yapabilirsiniz. Daha havalı bir görünüm için fırçanızla hafifçe kabartabilirsiniz. Ve tabiki son olarak, yazmadan geçemeyeceğimiz bir model; saçınızdan bir tutamını ayırıp, at kuyruğunun etrafına dolamak ve firketelemek.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here