2012 Emmy Ödülleri – Saç ve Makyaj Önerileri

0
301

2012 Emmy Ödül Töreninde ünlülerin giyim kuşam tercihlerini inceledik, şimdi biraz saç ve makyajlarına göz gezdirelim istiyorum. Ben en beğendiğim saç ve makyaj örneklerini size ilham olması amacı ile bir araya topladım. Başlayalım;

January Jones’un makyajı, 2012 Emmy Ödül Töreni’nin başarılı makyajlarından biriydi bence. Gözlerinde kobalt mavisi dumanlı makyaj kullanan January Jones, dudak makyajında ve saç modelinde sadeliği tercih etmiş. Bu da gözlerinin daha ön planda olmasını sağlamış. Burada bir öneride bulunmak gerekirse; eğer gözlerinizi daha iri göstermek, daha fazla dikkat çekmek istiyorsanız, January’in yaptığı gibi gözlerinizin altında beyaz ya da açık renkli bir kalem kullanın.

Kat Dennings, elbisesi ile uyumlu kırmızı dudakları ve altın rengi bir zincirle süslediği dalgalı saçları ile sade şıklığı yakalayanlar arasında. Eğer elbisenizin yaka ve omuzlarında gösterilmesi gereken bir detay yoksa yada straples ise Kat gibi açık bir saç modeli kullanabilirsiniz.

Siyah, pixie kesim saçı ve siyah eyeliner kullanılarak belirginleştirilmiş gözleri ile Ginnifer Goodwin oldukça hoş bir görünüme sahip. Saçınızı kısaltmayı düşünüyorsanız pixie kesim ünlüler arasında oldukça popüler, aklınızda olsun.

Kırmızı dudakları ve hacimli, dalgalı saçı ile Christian Siriano harika görünüyor. Onun gibi bir ten rengine sahipseniz hayatınızın bir bölümünde mutlaka bu saç rengini deneme cesaretini göstermelisiniz diye düşünüyorum :)

Sarah Hyland’ın dağınık tutulan saç modeli tam genç işi, çok hoş bir model.

Vintage dalgaların popülerliği hiç eskimeyecek gibi görünüyor. Claire Danes’in saç modeli seçimi de bu yönde olmuş. Sedefli pembe ruju ve metalik krem farı ile makyajı başarılı.

Jessica Paré, kedi gözü makyajı, kırmızı ruju ve vintage saç modeli ile pinup kızı havasında.

görsel: bellasugar.com, popsugar.com.au

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.