2012 Makyajının Trend Renkleri

0
429

Bu sene makyaj çantamızda hangi renkleri taşımalı, öne çıkan makyaj ürünleri hangileri kısaca bahsedelim;

2012’nin rengi olarak gösterilen “Tangerine Tango” turuncu ile kırmızı arasında harika bir ton. Siz de makyaj malzemelerinizin arasından bu rengi eksik etmeyin. Mesela ruj olarak M.A.C Lipstick (Morange) deneyebilirsiniz.

Mat ve koyu kırmızı rujları bir kenara bırakın, daha canlı ve parlak tonları tercih edin. Mavi bazlı kırmızılar açık tenlilere yakışırken, turuncu bazlı kırmızılar ise orta ve koyu tenlilere yakışıyor. Açık tenliler için ruj önerim; L’Oréal Paris Colour Riche Lipcolour (British Red), koyu tenliler için önerim ise; Revlon Moon Drops Lipstick (Orange Flip).

Kahverengi far makyaj çantasının olmazsa olmazı gibidir. Bu sene ise ışıltılı kahverengi far onun yerini alıyor. Mesela Bobbi Brown Long-Wear Cream Shadow (Burnished) kullanabilirsiniz.

İnci beyazı göz farı da makyaj çantanızda yerini alsın. Beyaz far, gözlerinizi aydınlatır ve daha büyük görünmesini sağlar. Göz kapaklarınıza ve gözlerinizin iç köşelerine uygulayabilirsiniz. Chanel Illusion d’Ombre (Fantasme) deneyin.

Tırnaklarınıza Essie Nail Polish (Splash of Grenadine) ve Estée Lauder Pure Color Nail Lacquer (Purple Passion) gibi mor tonlarını taşıyan ojeleri uygulayabilirsiniz.

Klasik siyah yerine çikolata rengi göz kalemi kullanmaya ne dersiniz? Dumanlı bir göz makyajı için önce gözlerinizin alt çizgisine siyah göz kalemi çekin. Sonra hem üst hem de alt çizgi boyunca dağıtılmış bir çikolata kahvesi uygulayın. Estée Lauder Double Wear Stay-In-Place Eye Pencil (Coffee) deneyebilirsiniz.

Dudaklarınızda her ten rengine uyan şeftali pembesi renginde dudak parlatıcısı kullanabilirsiniz. Nars Lip Gloss (Super Orgasm) iyi bir seçim olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here