2012 Sonbahar – Kış Moda Saç Modelleri ve Trendleri

1
517

EN SON SAÇ MODELLERİNİ BURADAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ

2012 sonbahar/kış sezonuna girdik, peki bu sezon hangi saç modelleri ön plana çıkıyor biliyor musunuz? Gelin şöyle bir göz atalım;

60ların At Kuyruğu

60ların At Kuyruğu

1960’ların at kuyruğu modeli bu sezon geri dönüyor. At kuyruğunu günlük bir saç modelinden çıkararak, katılacağınız davetlerde kullanabilmenizi sağlayabilecek özellikte bir model.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle saçınızın ön kısmını ayırmakla işe başlayın. Bunun püf noktası şöyledir; kaşınızın en yüksek noktasını bulup saçınızı tam bu açıdan ayırmak. Devamında, saçınızın en üst kısmını oluşturacak tutamı ayırdıktan sonra, hemen arka kısmından bir tutam saçı krepe (saçı tersinden taramak) yaparak kabartın. Ayırdığınız diğer tutam ile bu kabarıklığın üzerini örterek arkaya doğru tarayın. Unutmamanız gereken önemli nokta; saçınızı ense kısmına kadar kabartmanız gerekli. Bu şekilde başarılı sonucu alabilirsiniz.

Artık saçınızı at kuyruğu yapabilirsiniz. At kuyruğunuz ense hizasında olmalıdır. At kuyruğu yapmadan önce bir tutam ayırmalısınız ki tokanızın etrafına sararak onu kamufle edebilin. Tutamı doladıktan sonra tel toka ile sabitleyin. Ayrıca dağılan saç tellerini de bir araya getirerek tokalamayı unutmayın. Son adım olarak saçınızdaki volümün sönmemesi için saç spreyi sıkın. Ve hazırsınız :)


Anna Sui Sonbahar/Kış 2012

Kabarık Saç Örgüsü

Kabarık Saç Örgüsü

Sıkı bir şekilde örülmüş, derli toplu saç örgülerini unutun! Şimdi biraz hacim ve dağınıklık zamanı.

Nasıl Yapılır?

Bu saç modelini uygulamak o kadar kolay ki! Öncelikle saçınıza hacim veren bir sprey uygulayın. Devamında saç kurutma makinesi ile kurutun. Saçınızı tek bir tarafa toplayın ve gelişigüzel, gevşek bir şekilde örün. Hepsi bu. Dilerseniz daha dağınık ve hacimli bir görünüm için parmaklarınızı kullanabilir, örgüyü gevşetebilirsiniz. Uzun süren bir kullanım için saç spreyi ile sabitlemeyi unutmayın.

Yarım Burgu

yarım burgu saç modeli

Yarım toplanmış, burgulu saç modelleri sade ve zarif bir görünümü beraberinde getiriyor. Bu modele biraz hareket katmalıyım düşüncesine kapılırsanız taşlı, pırıltılı tokalar derhal yardımınıza yetişecektir.

Nasıl Yapılır?

Saçınız nemliyken bir miktar hacim köpüğü ile saç diplerinize masaj yapın. Saçınızı ortadan ikiye ayırın ve saç kurutma makinesi kullanmadan kendi kendine kurumasını bekleyin. Saç maşası ile saçınızı dalgalandırın. (Eğer saçınız ince telliyse tepeden bir tutam saçınızı krepe yaparak hacim kazandırabilirsiniz). Devamında, saçınızın iki yanından bir tutam saç alarak, kıvırın ve ikisini arkada birleştirin. Tercihen toka ya da tel toka kullanarak sabitleyin.


Gucci Sonbahar/Kış 2012

Dalgalı Vintage Kısa Kesim

dalgalı vintage bob

Kısa kesim bir saç modeli kullanmak istiyorsanız, bunu saçınızı kestirmeden de yapabilirsiniz! “Kısa Görünümlü Uzun Saç Modeli” 2012 sonbahar/kış sezonunun trend saç modellerinden biri.

Nasıl Yapılır?

Nemli saçınıza önce hacim veren bir saç köpüğü uygulayın ve saçlarınızı parmaklarınızla yukarı doğru hareket ettirin. Bu model için bolca hacime ihtiyacınız var. Ardından saçınızı soldan sağa doğru ayırın. İstenilen hacimi yaratmak için saçınızın tepesinden bir tutam alarak krepe yapın. Saç maşası ile saçınıza şekil verirken kazanılan hacimin sönmemesi için yumuşak dalgalar oluşturun.

Şimdi saçınızı kısaltma zamanı. Saçınızı alt tarafa doğru kıvırmaya ve tel toka ile sabitlemeye başlayın. Bunun için bolca tel tokaya ihtiyacınız var, unutmayın. Sıra saçınızın sağ tarafına geldiğinde daha gevşek bir şekilde tokalayın, birkaç tutam saçı serbest bırakabilirsiniz. Tokanızı takıp, saçınızı da spreyledikten sonra hazırsınız demektir.


Rodarte Sonbahar/Kış 2012

Binici At Kuyruğu

binici at kuyruğu saç modeli

Uzun bir saçınız varsa onu bu model ile göz önüne çıkarabilirsiniz; binici at kuyruğu.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle saçınıza cömert miktarda styling/şekillendirme kremi uygulayın. Saçınızı kurumasının ardından at kuyruğu olarak toplayın. Defilelerde saçın daha dolgun görünmesi ve saç tellerinin aynı boyda olması için postiş (ilave saç) kullanılıyor, fakat siz kullanmak istemiyorsanız bu adımı atlayabilirsiniz.

At kuyruğunuzun dümdüz görünmesi için üzerine düzleştirici uygulayın. Son adım ise tokanızın üzerine bir deri parçası sarmak. Hazırsınız.

Düğümlü Topuz

Düğümlü Topuz Saç Modeli

Klasik topuzlarını yerini alacak bir model karşılıyor bizi; düğümlü topuz modeli. Düğüm atabilecek kadar uzun bir saçınız varsa da, yoksa da bu görünümü yakalayabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Nemli saçınıza hacimlendirici uygulayarak işe başlayın. Bu modelde saçınız düz olmalı evet, ama saç derinize yapışık görünecek kadar değil. Ardından kurutma makinesi ile saçınızı kurutun. Ensenizin tam ortasından saçınızı at kuyruğu yapın. Saçınıza parlaklık kazandırmak için sprey uygulayabilirsiniz. Saçınızı kıvıra kıvıra, yeri geldiğinde tel tokalarla sabitleyerek düğüm şeklini alabilecek şekilde dolamaya devam edin. Son olarak kuyruğunuzun ucunu doladığınız topuzun içine tel toka ile sabitleyin. Uzun süre kalıcılık sağlayabilmek için saç spreyini unutmayın.

Rüzgardan Dağılmış

Rüzgardan Dağılmış

Maskülen, dağınık ve ıslak. Saçınızı pürüzsüz bir şekilde bir arada tutmak için çaba sarfetmeyin, “rüzgardan dağılmış” gibi görünen saç modellerini keşfetmenin zamanı!


Vera Wang Sonbahar/Kış 2012

Dalgalı Flapper Kısa Kesim

dalgalı flapper bob

1920’lerin modası çene hizasında kesilmiş, dalgalı “flapper” saç modeli gün ışığına çıkıyor. Eğer saçınızı kestirmeyi düşünüyorsanız yada halihazırda çene boyunda saçlarınız varsa bu model size göre demektir. Ayrıca uzun saçlı iseniz yine yukarıda bahsettiğim gibi fazlalıkları ensenizde toplayıp “kısa saç” mış gibi bir hava yaratabilirsiniz.

Örgü Topuz

Kıvrımlı Topuz Modeli

Marc Jacobs’un defilesinde mankenlerin saçı örgü topuzlarla süslenmişti. Neden biz de yapmayalım :)

Nasıl Yapılır?

Saçınızı önden ensenize kadar tam ortadan ayırın. Ön taraftan birkaç tutam ayırdıktan sonra, saçınızı örmek için iki at kuyruğu yapın. Şimdi saçınızı örmeye başlayabilirsiniz. Biten örgüleri toka ile tutturduktan sonra, her iki örgüyü de kendi etrafında dolayarak topuz yapın. Tel toka ile sabitledikten sonra üzerine bol miktarda saç spreyi sıkın.


Marc Jacobs Sonbahar/Kış 2012

60ların Kısa Kesimi

60ların kısa kesim saç modeli

1960’lardan günümüze geçiş yapan bir başka şık saç modeli.

görsel: fashionising.com, style.com

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.