2012 Sonbahar Kış Moda Trendleri: Barok İle Şatafata Merhaba Deyin

0
613

Barok ve Rokoko döneminin şatafatlı draması, minimalizme karşı lüksün hala ayakta durduğunu göstermek adına yeni sezonda yeniden aramızda olacak! Yaldızlı desenlerden nakışlara, peluş aplikelerden ağır brokarlara bu trende uymanın birçok yolu var :)

Barok Modasına Uymak İçin Dolaba Neler Eklemeli?

  • Nakış, kanaviçe ve goblenler,
  • Kadife, deri ve ipek brokar gibi zengin kumaşlar,
  • Altın, altın ve daha fazla altın! Altın süslemeler, altın iplikler,
  • Kalın asimetrik ve kıvrımlı süslemeler.

Nasıl Giyilmeli?

2012 Sonbahar-Kış sezonu defilelerinde yeterince ilham alabileceğimiz örnekler mevcut. Barok modasına mağaza vitrinlerinde de yer verileceğine eminim ama bu sezon öne çıkmış olan neon modası gibi her köşe başında görmeyi beklemeyin :) Göz alıcı görünmenin peşindeyseniz nasıl giymeniz gerektiği konusunda biraz yardımcı olalım. Sizin için olasılıkları ikiye indirdik; Regal ve Rockstar.

Regal

Dramatik. Coşkulu. Aşırı.

Bu modayı uygularken çok dikkatli olmalısınız. Eğer lüks temalı giyiniyorsanız uygun takılar seçmeli, lüks deri çizmeler edinmelisiniz. Onları bir çift babetle kullanamazsınız :) Bununla beraber makyaja da dikkat; koyu kırmızı dudaklar görünüşünüzü tamamlayacaktır.

Rock

Rock’n’roll her zaman hızlı yaşamı ve aşırılığı çağrıştırmıştır. Bu yüzden bu akımda rock esintileri de mevcut. Bu görünümü sağlamak için dar deri veya kot pantolon üstüne barok metalik bir ceket deneyebilirsiniz. Kadife ve deri parçalar ile minimal parçaları karıştırarak modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?

Telkari takılar, çıkarılabilir yaka veya baskılı ipek eşarplar, boncuklu goblen çantalar, mücevherli saç bantları, işlemeli süet çizmeleri deneyebilirsiniz.

Defilelerden İlham Alabilirsiniz;

 

2012 sonbahar – kış moda trend listesini burada bulabilirsiniz.

görsel: fashionising.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.