2012’nin Trend Saç Modelleri

8
578


EN SON SAÇ MODELLERİNİ BURADAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ
Marilyn Monroe Dalgaları

Saçınızı Marilyn Monroe gibi şekillendirmek için, saçınıza önce şekillendirici köpük uygulayın. Sonra saçınıza hacim kazandırmak için başınızı aşağı eğip fön tutun. Saçınızdan bir tutamını yana doğru yatırın. Saçınızı tutam tutam maşa ile kıvırıp tel toka ile sabitleyin. Son olarak saçınızı hafifçe fırçalayın.

Dantelli Topuz Modeli

Önce nemli saçınıza dolgunlaştırıcı serum sürün. Yuvarlak bir fırça kullanarak fön makinesi ile saçınızı kurutun. Saçınızı yan tarafa toplayıp at kuyruğu yapın, hacim kazandırmak için krepe yapın (saçınızı uçlardan yukarı doğru tarayın). Saçınızı topuz yaparak tel tokalarla sabitleyin. Uzun bir dantel parçasını saç bandı gibi saçınıza yerleştirin ve saç lastiğinin üzerine bağlayın. Bir ucunu topuzun üzerinden geçirin ve tel tokalarla sabitleyin.

Kabarık Saç Örgüsü

Nemli saça şekillendirici köpük uygulayın. Daha sonra fön makinesi ile kurutun. Küçük tutamlar halinde saç maşasına sarın. Geniş bir fırça ile dalgaları yumuşatın. Boynunuzdan başlayarak saçınızı gevşek bir şekilde örün. Örgüyü ellerinizin arasına alın ve avuçlarınızla yuvarlayın. Bu örgünün daha büyük görünmesini sağlayacak. Saçınızı fazla dağınık görünmekten kurtarmak için bir saç bandı ya da taç kullanın.

Katlı Kısa Saç Modeli

Eğer saçınızı kestirmeyi düşünüyorsanız, ya da kısa saçınızı şekillendirmenin yolunu arıyorsanız ona bol bol kat attırın. Öncelikle bu fotoğrafın çıktısını alın ve kuaförünüzden saçınızı bu şekilde kesmesini isteyin. Saçınızı kestirdikten sonra, nemli saçınıza bezelye tanesi büyüklüğünde sekillendirici krem sürün. İsterseniz düzleştirici ile saçınızın rastgele seçtiğiniz tutamlarını düzleştirebilirsiniz.

Dağınık Yatak Saçı

“Bedhead” (yatak saçı) diye tabir edilen bu saç modelini doğru bir şekilde uyguladığınızda kötü değil seksi bir model yakalamış olursunuz. Saçınıza nemliyken hacim veren köpük uygulayın. Fön makinesi ile kuruturken saç diplerinize masaj yapın. Saçınızı büyük boy bigudilere sarın ve 5-10 dakika üzerlerine fön makinesi tutun. Bigudileri çıkarın. Saçı hafifçe fırçalayın. Hafif formüllü bir saç spreyi ile görünümü tamamlayın.

Diğer saç modelleri için galeriye göz atmayı unutmayın :

8 YORUMLAR

  1. Marilyn Monroe saçını tarif ettiğiniz şekilde yapsamda olmayacaktır malesef.Çünkü saçlarım düz.Kullanabileceğim bir maşa da yok malesef.Biraz daha açıklayıcı anlatır mısınız?Ya da içerik ekleseniz hiç fena olmaz bu konu hakkında.Paylaşımlarınız çok güzel bu arada.Yeni takip etmeye başladım sizi.Paylaşımlarınızın devamını bekliyorum.Sevgiler…

  2. Çok teşekkür ederim.Video gerçekten yararlı oldu.Yorumuma cevap aldığım için çok mutlu oldum gerçekten.İlginize de teşekkür ederim.İyi çalışmalar. :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here