2013 Ekose Modası

0
303

Bu sezonun en popüler moda trendlerinden biri kesinlikle “Ekose Deseni“. Peki 2013 sonbahar kış koleksiyonlarında ekose desenleri nasıl kullanılmış, biraz inceleyip fikir edinmeye ne dersiniz?

2013-ekose-modasi

Grunge trendinin yeniden canlanmasıyla birlikte ekose deseni de yerini iyice sağlamlaştırdı :) Sokak modasında en fazla rastlanan kullanım şekli bele dolanan ekose gömlekler olsa da, önümüzdeki soğuk günleri düşünürsek deri pantolonlarla kombinlenen ekose desenli kaban ve kazaklar daha kullanışlı olacak.

2013-ekose-trendi-2

Stella McCartney, Jil Sander gibi isimler koleksiyonlarında ekose desenli kalın ve yünlü kumaşları tercih etmiş. Öyle tasarımlar var ki, hem görünüş hem de sıcaklık olarak battaniyeyi anımsatıyor :) Ekose desenli büyük boy kabanlar, kabarık örgü kazaklar soğukların kendini iyice gösterdiği günlerde iyi bir tercih olabilir.

2013-ekose-modasi-3

2013 sonbahar kış koleksiyonlarında ekose desenlerin bir diğer kullanımı ise “baştan aşağı ekose” şeklindeydi. Desenleri bir arada kullanmak zordur, ortaya göz yormayan bir görünüm çıkarmak için dikkatli olmanız gerekir. Eğer riski azaltmak istiyorsanız farklı boyutlardaki, fakat yakın renklerin kullanıldığı ekose desenleri bir arada kullanın derim.

Galeriye göz atmayı unutmayın;

Ayrıca sokak modasından ekose deseni kombinleme fikirlerine buradan göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here