2013 Güneş Gözlüğü Modelleri

3
831

 
Daha önce 2013 ilkbahar/yaz aksesuar trendlerini incelemiştik, fakat güneş gözlüklerine ayrıca yer vermek istedim. Güneş gözlüğü bildiğiniz gibi sadece stilimizi tamamlayan bir aksesuar değil, sağlığımız için de kullanmak zorundayız. O nedenle tarzınıza uygun bir model seçerek, hem şık görünmeli hem de kendinizi korumalısınız. Hazırsanız önümüzdeki sezonun en moda güneş gözlüğü modellerine bir göz atalım;

Yuvarlak Çerçeveli Gözlükler

2013 İlkbahar Yaz Gözlük Modelleri

2013 ilkbahar/yaz koleksiyonlarında öne çıkan gözlük modellerinden biri yuvarlak çerçeveli olanlar. Acne, Holly Fulton, Jil Sander, Matthew Williamson, Mara Hoffman gibi tasarımcılar küçük, büyük fark etmeden bolca yuvarlak çerçeveli gözlüklere yer verdi. Yuvarlak çerçeveli gözlükleri taşımak zordur, bu nedenle size en uygun gözlüğü bulabilmek için farklı boyutlardaki gözlükleri denemeyi ihmal etmeyin.

Cat Eye Gözlükler

2013 İlkbahar Yaz Gözlük Modelleri

Cat eye gözlükler zaten devam eden trendler arasında. 2013 ilkbahar/yaz defilelerinde görüyoruz ki, önümüzdeki sezon da popülerliğini koruyacak ve farklı süslemelerle karşımıza çıkacak.

Aynalı Gözlükler

2013 İlkbahar Yaz Gözlük Modelleri

Aynalı gözlükler de önümüzdeki sezonun gözlük trendlerinden. Podyumda farklı renklerde, farklı boyutlarda aynalı gözlük modelleri vardı. Burberry ise gözlük çerçevelerini, camları ile aynı renkte tuttu.

Süslü Çerçeveler

2013 İlkbahar Yaz Gözlük Modelleri

2013 ilkbahar/yaz gözlük modellerinin arasında süslü çerçeveler de var. Özellikle Prada’nın çerçevelerini çiçeklerle süslediği gözlükler dikkatleri çekti. Bu süslemelerin dışında desenli çerçeveleri de unutmamak gerek. Önümüzdeki sezon güneş gözlüklerinde klasik leopar deseninden daha fazlasını bulacaksınız.

Büyük Çerçeveler

2013 İlkbahar Yaz Gözlük Modelleri

Güneş gözlüklerinde öne çıkan bir başka model ise büyük çerçeveliler. Podyumda özellikle çerçevelerinde iki farklı renk kullanılarak tasarlanan gözlüklere yer verildi.

Sıradışı Çerçeveler

2013 İlkbahar Yaz Gözlük Modelleri

Son olarak Fendi, Versace, Angelo Marani gibi tasarımcıların sergilediği ilginç gözlük çerçevelerinden bahsedebiliriz. Farklı şekillere sahip gözlükler, farklı görünmek ve dikkat çekmek isteyenler için yerinde bir tercih olabilir.

görsel: elle.com

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.