2013 İlkbahar-Yaz Defilelerinden Dikkat Çeken Saç Modelleri

3
392

2013 ilkbahar/yaz modasına ışık tutacak olan koleksiyonlar bir bir podyumdaki yerini alırken, bugün biraz dikkatimizi saç modellerine toplayalım istiyorum. Defileler tamamlandıktan sonra, geniş bir şekilde 2013 ilkbahar/yaz modasını ele alacağız. Öne çıkan trendleri, saç modellerini, makyaj tüyolarını paylaşacağız. Ama şimdi gelin sizinle şöyle bir göz gezdirelim; neler olmuş, podyumlarda hangi saç modelleri kullanılmış inceleyelim;

Gucci defilesinde mankenlerin saçı oldukça ilgi çekiciydi. Ense topuzunun etrafını saran saçın uç kısmına, ekstra şekillendirici ürünler ve saç düzleştirici kullanılarak farklı bir görünüm kazandırılmış.

Ralph Lauren şapkaların tam altında toplanan, pürüzsüz ense topuzları ile dikkatleri çekmeyi başardı. Şapka kullanırken bu saç modelinden kopya çekebilirsiniz.

Tory Burch’ün defilesinde mankenlerin iki kuyruk şeklinde örülmüş olan kılçık saç örgüleri bence en şık saç modelleri arasındaydı. Eğer saçınız uzun ve örmenize engel olmayacak şekilde katsız ise deneyecekleriniz arasına not edin.

Vera Wang’ın saç modellerinde dikkat çeken nokta ise saçın tıpkı bir sarık gibi şekillendirilmiş olmasıydı.

Marc by Marc Jacobs, tam yaza uygun saç modelleri ile podyumdaydı. Rahat topuz modelleri, rengarenk bandanalarla tamamlanmış. Şıklık ve rahatlık bir arada :)

Dolce & Gabbana defilesindeki saç modelleri, Marc Jacobs’un tarzını andırıyor, ama geniş bandanalar yerine fularlar tercih edilmiş bu sefer.

Badgley Mischka defilesinde gevşek ve dağınık saç modelleri, çiçeklerle süslenmişti. İlkbahar/yaz sezonunda floral aksesuarlar saçınıza hareket katmak için yerinde bir seçim.

Rodarte defilesinin mankenleri, ıslak görünümlü ve yan tarafa yatırılmış punk-rock saç modelleri ile podyumdaydı. Bu saç modeli için saçınızı yana ayırırken her zamankinden daha cömert bir tutam kavramalısınız :)

Rag & Bone da yine ıslak görünümlü saç modellerini tercih edenlerden. Bu sefer mankenlerin saçı arkaya doğru yatırılmış. Önümüzdeki sezon ıslak görünümlü saç modelleri yeniden trend olacak gibi görünüyor :)

görsel: style.com

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here