2013 İlkbahar Yaz Metalik Modası

0
438

 
2013 ilkbahar/yaz moda trendleri başlığı altında daha önce kısaca bahsetmiştim metalik modasından. Gelecek sezon metalik parçalar alışılagelmişten daha farklı ve çeşitli olduğu için daha geniş yer vermek istedim. Metalik deyince aklınıza klasik gümüş ve altın rengi geliyorsa, bu yazıya bir göz atın derim;

Hologram

2013 İlkbahar Yaz Metalik Modası

Hologram trendinden size daha önce bahsetmiştim hatırlarsanız. Metalik modasını uygulamak için en cesur seçim bu olsa gerek. Yanardöner kumaştan yapılan kıyafetleri tercih etmek benim gibi size de biraz iddialı geliyorsa, aksesuarlardan yardım alabilirsiniz burada bahsettiğim gibi.

Pastel Metalikler

2013 İlkbahar Yaz Metalik Modası

Klasik gümüş ve altın rengi metaliklerin dışına çıkmanın bir diğer yolu ise pastel renklerdeki metalik kıyafet ve aksesuarlar. İlkbahar/yaz sezonunun klasiği sayılan pastel renkler ile hem daha renkli, hem de daha farklı görünebilirsiniz. 2013 ilkbahar yaz koleksiyonlarında öne çıkan renkler ise pembe, lila ve mavi.

Brokar Kumaşlar

2013 İlkbahar Yaz Metalik Modası

Brokar kumaşlara 2012 sonbahar/kış barok trendinden aşinayız. Bu lüks ve ağır görünümlü kumaş, metalik modasına uymanın en feminen yollarından biri bence.

Dokulu Kumaşlar

2013 İlkbahar Yaz Metalik Modası

Önümüzdeki sezonun metalik parçaları arasında Reed Krakoff‘un koleksiyonundaki yılan derisi görünümü verilmiş etek yada Badgley Mischka‘nın koleksiyonundaki tüvit etek gibi dokulu kumaşlardan yapılmış parçalar da yer alıyor.

Gümüş Rengi Metalikler

2013 İlkbahar Yaz Metalik Modası

Ve tabi klasiklerden vazgeçemeyenler yada risk almak istemeyenler için Alexander Wang, DKNY gibi tasarımcıların koleksiyonlarında gümüş rengi metalikler de var.

Altın Rengi Metalikler

2013 İlkbahar Yaz Metalik Modası

Bir diğer klasik renk ise altın. Altın renginin yanı sıra 2013 ilkbahar yaz koleksiyonlarında ilgi çeken bir diğer renk ise pas rengi.

Sizin metalik renklerle aranız nasıl? Bu yaz bu modaya uyacak mısınız? :)

görsel: style.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.