2013 İlkbahar Yaz Moda Trendleri

3
1515

2013 ilkbahar/yaz moda trendlerini incelemenin vakti geldi de geçiyor, ne dersiniz? Gelin önümüzdeki sezon öne çıkacak olan trendler neler bir göz atalım;

Transparan Kıyafetler

Transparan kıyafetler 2013 ilkbahar/yaz koleksiyonlarında modacıların gözdesi oldu. Cesaret isteyen bu tasarımları hangi ünlülerin üzerinde göreceğimizi merak ederken, bu trende uymak için sizin de fazlasıyla cesur davranmanız gerekmediğini hatırlatmak isterim. Transparan detayları en aza indirgenmiş kıyafetlerle de pekala modaya uygun giyinebilirsiniz.

Çizgiler

Dikey, yatay rengarenk çizgiler yine podyumdaki yerini aldı. Bildiğiniz gibi çizgiler aslında zamansız, her daim moda olan desenlerden. Gardrobunuzda geçtiğimiz sezondan kalma çizgili kıyafetleriniz varsa, onları yeniden kullanabilirsiniz.

Büyük Desenler

Gucci’nin suluboya efektinden, Fendi’nin dijital baskılarına, önümüzdeki ilkbahar/yaz sezonunda daha büyük desenler karşımıza çıkacak. Koleksiyonlarda desenlerin renkleri oldukça canlı tutulmuş. Kısacası büyük desenler, kendini göstermek isteyenlerin emrine amade :)

Colorblock

Geçtiğimiz ilkbahar/yaz sezonunun trendleri arasında olan colorblock (renk blokları) trendi daha fazla ve daha farklı renk yerleşimleri ile, önümüzdeki sıcak sezonda aramıza geri dönüyor. Bu trendi farklı parçaları bir araya getirerek de uygulayabilirsiniz, halihazırda çok renkli olan kıyafetler giyerek de.

Hacim

2013 ilkbahar/yaz koleksiyonlarında kabarık etekler, bol hacimli kıyafetler hakim. Hacimli tasarımlara içinde bulunduğumuz sezondan zaten alışkınız. Bize düşen sadece bu trendi büyük boy kabanlardan, ilkbahar/yaz sezonuna uygun kıyafet ve elbiselere taşımak :)

Seksi Kesimler

Koleksiyonlarda öne çıkan birbirinden seksi kıyafetlerden de bahsetmeden olmaz. Pencereler, dekolteler ve yırtmaçlar derken feminen, seksi kesimlere sahip elbiseler size çekici bir görünüm kazandırmayı vaad ediyor benden söylemesi :)

Retro

2013 ilkbahar/yaz sezonunda zamanda yolculuk yapacağız. Podyumda 40’lar, 50’ler, 60’lar ve 70’lerden retro esintiler mevcut. Eğer retro giyimden hoşlanıyorsanız bu trende uyum sağlamak için fazla çaba sarfetmeniz gerekmeyecek.

Parlaklık

Metalik renkler, payetler, parlaklık… İşte 2013 ilkbahar/yaz sezonunda şık görünmenin anahtar kelimeleri bunlar. Gardrobunuzda parlayan, ışıldayan kıyafetlere yer açın.

Deri Kıyafetler

2013 ilkbahar/yaz moda trendlerinden biri de deri. Sezona uygun, daha hafif deri kumaş kullanılarak tasarlanan kıyafetler, koleksiyonlarda öne çıkanlar arasındaydı.

Ayrıca “2013 İlkbahar/Yaz Moda Renkleri” ne de göz atmayı unutmayın :)

görsel: style.com

3 YORUMLAR

  1. 2013 modasını daha çok açık renkler tercih edilir .açık renkler içi açar ve buu nlarınn altına 10 cm. lik bir dolgu topuk sandalet tercih edileerek giyilir bunu tercih edenlerr daha çok hayatlarında açık renk modasına uyan kişilerdirr:).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.