2013 İlkbahar Yaz Şapka Modelleri

0
629

 

Şapka zamansız bir aksesuar. Dört mevsim boyunca bizi havanın olumsuz etkilerinden korurken, aynı zamanda kombinlerimizi şık bir şekilde tamamlamamızı sağlar. Peki bu sezonun şapka modelleri nasıl, hangi şapkalar moda? Gelin bir göz atalım;

Hasır Şapkalar

2013-sapka-modelleri

2013 ilkbahar yaz sezonunda öne çıkan şapka modellerinden biri hasır şapkalar. Hem oldukça feminen, hem de güneş günler için kurtarıcı. Özellikle çiçek, kurdele gibi süslemelerin kullanıldığı modeller göze çarpıyor. Bohem şıklığı yakalamak için uçuş uçuş yada dantel elbiselerle birlikte kombinleyebilirsiniz.

Beyzbol Şapkası

2013-beyzbol-sapkasi

Beyzbol şapkası bu sezonun en çabuk kabul gören şapka trendlerinden biri. Hatırlarsanız daha önce burada ayrı olarak yer vermiştim. Beyzbol şapkası deyince artık aklınıza sadece sportif kombinler gelmesin, feminen elbiselerle bile kullanabilirsiniz. Hatta plajda bikininizin üzerine bile alabilirsiniz. İster siyah, beyaz gibi kolayca kombinleyebileceğiniz basic renkleri, isterseniz floral desenli, çizgili gibi cesur seçimlerde bulunabilirsiniz.

Kasket

2013-yaz-sapkalari

2013 ilkbahar yaz sezonunda 60’ların esintisini taşıyan kasket şapkalar da öne çıkıyor. Bu sezonun kasket modelleri arasında klasik kumaş kasketler, dantel detaylar ve deri şapkalar var. Kasket şapkaları kot şort, ince gömlek, deri etek ve basic t-shirtlerle kolayca kombinleyebilirsiniz.

Boater Şapka

2013-yaz-sapka-modelleri

Zamansız bir şapka modeli olan boater şapka, 2013 ilkbahar yaz koleksiyonlarında sıkça kullanıldı. Türkiye’de ne derecede ilgi göreceği tartışılır ama yurt dışında sokak modasında oldukça önemli bir yere sahip. Bu şapka özellikle vintage görünümlü kıyafetlerle yada maskülen tarz ile pek uyumlu olur.

Siperlik Şapka

2013-sapka-modeli

Bu sezonun şapka modelleri arasında tepesi açık, sadece siperden oluşan siperlik plaj şapkaları da var. Siyah, beyaz gibi klasik renklerin yanı sıra pembe gibi cesur renkler de tercih edebilirsiniz.

Sizin bu sezon favori şapkanız hangisi olacak?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here