2013 İlkbahar Yaz Trendi: Transparan

0
339

2013 İlkbahar Yaz Trendi: Transparan

2013 İlkbahar Yaz Moda Trendleri başlığı altında yer verdiğim bir başka trend ise transparan kıyafetlerdi. Transparan deyince çoğumuzun aklına defilelerde mankenlerin göğüslerini açıkta bırakan oldukça cesur kıyafetler geliyor nedense. Ve bu modayı uygulamanın tek yolu sanki buymuş gibi hemen ön yargılı yaklaşıyoruz. Oysa ki transparan trendini uygulamanın birçok yolu var.

  • Transparan kıyafetin amacı neyin üzerine giyildiyse onu göstermektir. Bu vücudunuzun bir bölgesi olabileceği gibi,  bir kıyafet de olabilir. Yani transparan kıyafetleri sadece vücudunuzu göstermek için giyebileceğiniz anlamına gelmiyor.
  • Transparan kıyafet trendi de tıpkı size dün bahsettiğim cut out modası gibi. Bütün olay vücudunuzu iyi tanımanızda bitiyor. Transparan giymek için vücudunuzun en güvendiğiniz bölgesini seçmelisiniz. Mesela fit görünen kollarınız varsa transparan kumaşı bu bölgede kullanarak onu ön plana çıkarabilirsiniz. Lütfen cesur davranıp vücudunuzun sıkıntılı bölgelerini (mesela yağlanmış göbek bölgesi gibi) gösterip rahatsız bir görüntü yaratmayın :)
  • Transparan her zaman incecik kumaşları kullanmak zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Kendinizi daha rahat hissetmek için pekala daha kalın kumaşları tercih edebilirsiniz.
  • Rahat kullanım için bir diğer seçenek ise desenli yada işlemeli kumaşlar seçmek. Böylece dikkat dağıtabilirsiniz.

2013 İlkbahar Yaz Trendi: Transparan

2013 İlkbahar Yaz Trendi: Transparan

2013 İlkbahar Yaz Trendi: Transparan

2013 İlkbahar Yaz Trendi: Transparan

Transparan Bluzlar Nasıl Giyilir? başlıklı yazıma göz atmayı unutmayın. Sizin bu trend hakkındaki düşünceleriniz neler peki?

görsel: fashionising.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.