2013 Siyah & Beyaz Modası

1
547

2013 Siyah & Beyaz Modası2013-siyah-beyaz-modasi

Siyah & beyaz giyinmekten daha kolay ne olabilir ki? Siyah ve beyaz zamansız ve daima uyumlu bir çifttir. 2013 ilkbahar/yaz koleksiyonlarında ön plana çıkan bu ikili podyumlarda farklı şekillerde sunuldu. Gelin önümüzdeki sezon pek moda olacak olan siyah & beyaz parçalar, defilelerde ağırlıklı olarak nasıl çalışılmış bir göz atalım ve ilham alalım;

Hayvan Desenleri

2013 Siyah & Beyaz Modası

2013 ilkbahar/yaz defilelerinde siyah ve beyazın bir arada kullanıldığı zebra, kar leoparı gibi hayvan desenlerine yer verildi. Siyah ve beyaz giyinmenin en şık yollarından biri olduğu kesin ama bu desenleri kullanırken dikkatli olmalı, abartılı görünümden uzak durmalısınız. Eğer kıyafetlerinizde hayvan desenleri kullanmaktan çekiniyor, iddialı bir seçim olarak görüyorsanız bu desenleri çanta, ayakkabı gibi aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz.

Siyah & Beyaz Çizgiler

2013 Siyah & Beyaz Modası

2013 ilkbahar/yaz defilelerinde en fazla dikkat çeken siyah & beyaz parçalar bence çizgili olanlardı. Siyah ve beyaz çizgileri ister sizi daha uzun ve ince gösterecek olan dikey çizgiler, isterseniz kullanması riskli olan fakat doğru şekilde kullanıldığında çok şık durabilen yatay çizgiler olarak tercih edebilirsiniz. Ya da farklı boyutlardaki çizgileri bir arada barındıran kıyafetler seçebilirsiniz.

Süslemeler

2013 Siyah & Beyaz Modası

Önümüzdeki sezon siyah & beyaz trendini uygulayabileceğiniz bir diğer yol ise Jason Wu’nun koleksiyonunda olduğu gibi süslemeli kıyafetler. Diğer seçeneklere oranla daha feminen bir görünüm yaratabilirsiniz.

Minimal

2013 Siyah & Beyaz Modası

Siyah & beyaz giyinmek için çok dikkat çekici olmanıza gerek yok. Chanel defilesinde olduğu gibi tek bir beyaz çizgiye sahip siyah bir elbise ile bile bu trendi uygulayabilirsiniz. Minimalist bir şıklık peşindeyseniz bu seçenek tam size göre.

Desen Karıştırma

2013 Siyah & Beyaz Modası

Siyah ve beyaz renklerdeki desenleri giymenin bir başka şık yolu varsa, o da iki farklı deseni bir arada kullanmaktır. Diğer renk kombinasyonlarının aksine siyah ve beyaz desenleri bir arada kullanmak daha kolaydır.

Küçük Desenler

2013 Siyah & Beyaz Modası

2013 ilkbahar/yaz defilelerinde çoğunlukla büyük desenler göz önünde olsa da, küçük desenlere sahip siyah & beyaz parçaların da şıklığı göz ardı edilemez. Eğer büyük desenleri riskli buluyorsanız, o halde küçük desenlere sahip parçaları gardrobunuza ekleyebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi siyah & beyaz trendini uygulamanın birçok yolu var :) Peki siz bu trendi nasıl uygulamayı düşünüyorsunuz? Gardrobunuza şimdiden hiç siyah & beyaz parça eklediniz mi?

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here