2013 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri

1
424

2013 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri

Artık önümüzdeki 2013 sonbahar kış sezonu hakkındaki yazılarıma hız vermeliyim demiştim, işte bugün de önümüzdeki sezon hangi makyaj trendleri ön plana çıkacak onu inceleyeceğiz :) Kabul edelim, defilelerde uygulanan çoğu makyaj günlük uygulamalar için pek uygun değil. Fakat amacımız zaten birebir uygulamak değil, hangi renkler, hangi makyaj malzemeleri kullanılmış ve hangi makyaj uygulamalarına ağırlık verilmiş, bunları incelemek. Öte yandan bu sezonun defilelerinde birebir uygulamak için de harika örnekler var. Lafı uzatmadan, başlayalım;

Kedi Gözü Makyajı

2013-makyaj-trendleri

2013 sonbahar kış koleksiyonlarının sergilendiği defilelerde öne çıkan makyaj trendlerinden biri şüphesiz ki cat eyes yani kedi gözü makyajı. Eğer kedi gözü makyajı deyince aklınıza sadece siyah kuyruklu eyeliner uygulaması geliyorsa, yanılıyorsunuz. Çünkü önümüzdeki sezon kedi gözü makyajı klasiğin ötesinde daha farklı şekillerde, daha farklı renklerle ve daha çeşitli makyaj materyalleri ile oluşturulacak. Defilelerde mankenlerin gözlerinde kedi gözü görünümü yakalamak için renkli eyeliner, renkli göz kalemleri, koyu renk göz farları ve tabi ki klasik siyah eyeliner gibi makyaj malzemelerinden yararlanılmış. O zaman önümüzdeki sezon gözlerinize seksi bakışlar kazandırmaya hazır olun :)

Kırmızı Dudaklar

2013-sonbahar-kis-makyaj-trendleri

Önümüzdeki sonbahar kış sezonu için bir diğer can alıcı makyaj trendi; kırmızı dudaklar! İster tamamiyle mat, ister ıslak ve parlak olsun, kırmızı rujlar yine dişiliğimizi ön plana çıkarmak için göreve hazır!

Metalik Göz Makyajı

2013-goz-makyaji-trendleri

Söz konusu makyaj olduğunda biraz ışıltıyı kim sevmez ki? Kasdettiğim elbette Chanel mankenlerinin pullu kirpikleri değil :) Metalik göz farları, simli göz farları yada göz makyajınızın üzerine hafifçe dokunarak uygulayabileceğiniz sim ile ışıltılı göz makyajı trendini kolayca takip edebilirsiniz.

Doğal Görünen Makyaj

2013-sonbahar-makyaj-trendleri

Modası asla geçmeyen bir makyaj uygulaması var; doğal görünen makyaj. Proenza Schouler, Jill Stuart, Tommy Hilfiger gibi isimlerin defilelerinde mankenler podyuma olabildiğince az makyaj malzemesi kullanılarak, neredeyse çıplakmış gibi görünen makyajlarla çıktı. Doğal güzelliğinizi vurgulamak için siz de doğal görünen makyaj uygulaması yapabilirsiniz. Biraz yardıma ihtiyacınız varsa “Doğal Görünen Makyaj İçin İpuçları” başlıklı yazıma göz atmanızı öneririm.

Göz Kapaklarında Gri Tonlar

2013-makyaj-modelleri

Önümüzdeki sezon hafif gri tonlarda yapılmış olan göz makyajları, dumanlı göz makyajını gölgede bırakacak gibi görünüyor. Dumanlı göz makyajının aksine daha transparan şekilde uygulanacak ve gözlerinizde daha gizemli bir görünüm bırakacak.

görsel: style.com, bellasugar.com, harpersbazaar.com

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here