2014 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri

0
305

2014-sonbahar-kis-makyaj-trendleri

Merhaba,

Yepyeni bir sezona girdik ama bu sezonun makyaj trendlerini biliyor muyuz? Tıpkı “2014 sonbahar kış moda trendleri” ve “2014 sonbahar kış saç modeli trendleri” başlıklı yazılarımda olduğu gibi, daha önce ayrı ayrı yazmış olduğum makyaj trendlerini de tek bir başlık altında toplamaya karar verdim sizin için. Hadi gelin bu sezonun makyaj trendlerine hemen göz atalım;

Cat Eyes

cat-eyes

Eyeliner bir kadına en çok yakışan, doğru uygulandığında onu çekici kılan makyaj malzemelerinden biri bence. Eğer makyajınızda iddialı olmayı seviyorsanız Karen Walker, Jean Paul Gaultier, Christian Siriano gibi isimlerin defilelerinde yer alan modellerin makyajlarından ilham alabilirsiniz. “Cat eyes” olarak bilinen kuyruklu eyeliner uygulaması bu sezonun popüler makyaj trendlerinden biri, benden söylemesi :) Bu yazımdan detayları inceleyebilirsiniz.

Koyu Renk Dudaklar

koyu-dudaklar

2014 sonbahar kış koleksiyonlarının tanıtıldığı defilelerde dikkat çeken makyaj uygulamalarından biri de “koyu renk dudaklar”. Sonbaharda dudaklara en çok yakıştırılan renklerin koyu olanlar olduğunu düşünürsek süpriz bir trend değil aslında. Peki koyu renk rujlar dudağa nasıl uygulanmalı, nelere dikkat edilmeli? Biraz bilgi ve biraz da ilham için bu yazıma göz atmalısınız.

Pembenin Tonları

pembenin-tonlari

Makyajınızda pembenin tonlarını kullanarak biraz “genç kız” havasına bürünmeye ne dersiniz? Eğer allığınızın dışında eliniz pembe renge gitmiyorsa belki de bu sezon bir değişiklik yapmanın zamanı gelmiştir :) Toz pembeden mora çalan pembe tonlarına kadar birçok seçeneğiniz var. Bu yazımdan dahasını okuyup, makyaj örneklerine göz atabilirsiniz.

Dolgun Alt Kirpikler

dolgun-alt-kirpikler

Alt kirpiklerinize maskara uygulamayı seviyor musunuz? Ben alt kirpiklerime sürdüğüm maskaranın verdiği o “doll eyes” görünümüne bayılıyorum. 2014 sonbahar kış defilelerinde bu biraz daha dikkat çekici hale getirilmiş. Prada, Saint Laurent gibi ünlü isimler bu trendin öncülerinden. Bu yazımdan dahasını öğrenebilirsiniz.

Mavi Göz Makyajı

mavi-goz-makyaji

Bu sezonun öne çıkan makyaj trendlerinin arasında son olarak “mavi göz makyajını” sayabiliriz. Turkuazdan kobalt maviye, mavinin birçok tonu cesur kadınların gözlerini süslemeyi bekliyor! Eğer gözlerinizde mavi renk kullanmayı seviyorsanız bu yazıma bir bakmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here