2014 Sonbahar Kış Moda Trendleri: Battaniye Görünümlü Kıyafetler

0
464

2014-modasi-battaniye-kabanlar

Soğuk kış günlerinde evinde battaniyesine sarılıp miskinlik yapmayı kim sevmez ki. Peki ya size birçoğumuzun hoşuna giden bu rahatlığın önümüzdeki sezon moda trendleri arasında yer alacağını söylesem? Chanel, Chloe, Vionnet gibi ünlü isimlerin 2014 pre-fall ve sonbahar kış koleksiyonlarında battaniye görünümlü kıyafetler yer alıyor. Bu da demek oluyor ki önümüzdeki sezon kendimizi sıcak tutmanın en trend yollarından biri battaniye görünümlü kabanlardan ve kıyafetlerden geçiyor.

Koleksiyonlarda yer alan battaniye görünümlü parçalarda grafik desenler, ekose desenleri ve Fas’tan esinlenilmiş olan motifler kullanılmış. Bu trendi uygulayabilmek için battaniyeyi üzerinize sarıp dışarı fırlamış gibi görünebileceğiniz kabanlardan, şal ve uzun yeleklere, Tommy Hilfiger koleksiyonunda olduğu gibi battaniye görünümlü elbiselere kadar birçok farklı seçeneğiniz var. Ben bu trendin son zamanlarda ortaya çıkan, gecelik görünümlü elbiseler, pijamayı andıran takımlar ve hatta dantel sütyenleri büstiyer olarak kullanmak gibi yatak odasının rahatlığını sokağa taşıyan moda trendlerinde olduğu gibi ilgi görebileceğini düşünüyorum. Özellikle de rahatına düşkün, kendini sıcak tutmak isteyen moda takipçileri tarafından sevilebilir :) Siz ne düşünüyorsunuz?

Aşağıdaki galeride Valentino, Stella McCartney, Tommy Hilfiger, Burberry ve daha birçok ünlü ismin 2014 pre-fall ve sonbahar kış koleksiyonlarında yer alan battaniye görünümlü parçalarına yer verdim. İnceleyip önümüzdeki sezon aramızda olacak olan bu trend hakkında şimdiden biraz fikir sahibi olabilirsiniz.

görsel: style.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here