2014 Sonbahar Kış Moda Trendleri: Derin Yırtmaçlar

0
456

2014-modasi-yirtmacli-etekler

Kim demiş soğuk sezonda seksi giyinemezsiniz diye? Daha önce New York moda haftasında öne çıkan moda trendlerine yer verdiğimde de söylediğim gibi Christopher Kane, Burberry ve Donatella Versace gibi isimler koleksiyonlarında derin yırtmaçlar kullanarak müşterilerinin kendilerini her koşulda seksi hissetmesini istiyor. Aslında bu trend çok yeni değil, geçtiğimiz sezon da yırtmaçlar ön plandaydı. Buradan görebilirsiniz. 2014 pre-fall ve sonbahar kış koleksiyonlarına baktığımızda mini etekten, maksi eteğe kadar farklı uzunluklarda yırtmaçlı etek modellerine rastlamak mümkün. Bu etek modellerinin çoğunluğunda göze çarpan detay ise yırtmaç boyunun kalçaya kadar uzuyor olması.

Yırtmaçlı etek modellerinde bacağı çıplak bırakan modeller ağırlıktayken, aynı zamanda Reed Krakoff, Emanuel Ungaro gibi isimlerin koleksiyonlarında olduğu gibi sadece yırtmaç süsü verilmiş olan etek modelleri de bulunuyor. Peki önümüzdeki sezon yırtmaçlı etekleri nasıl kombinleyebiliriz? Soğuk havadan çekiniyorsanız Lanvin ve Thakoon ilham alabileceğiniz isimler arasında yer alıyor. Onların koleksiyonlarında yer verdiği gibi yırtmaçlı etekleri kazaklarla birlikte giyebilirsiniz. İnce bluz yada gömleklerle kombinlemek zorunda değilsiniz. Bacaklarınızın üşümesinden çekiniyorsanız yine koleksiyonlarda örneklerine rastlayabileceğiniz gibi kalın çoraplarla birlikte giyebilirsiniz.

Aşağıdaki galeriden 2014 pre-fall ve sonbahar kış koleksiyonlarında yer alan derin yırtmaçlı etek ve elbise modellerine göz atabilirsiniz.

görsel: style.com, fabsugar.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here