2014 Sonbahar Kış Moda Trendleri: Ekose Deseni

0
430

2014-sonbahar-kis-moda-trendleri-ekose-deseni

2014 pre-fall ve sonbahar kış koleksiyonlarını baz alarak, önümüzdeki sezonun moda trendlerini yazmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz sonbahar kış sezonunun parlayan trendlerinden biri şüphesiz ekose deseniydi. Yeni sezonda da en sık kullanılacak olan desenler arasında yerini alacak gibi görünüyor. Özellikle Dior, Kenzo, Altuzarra gibi ünlü isimlerin 2014 sonbahar kış koleksiyonlarına baktığınızda ekose desenli parçaları birbiriyle kombinlediklerini görebilirsiniz. Bu biraz riskli bir tercih olabilir ama doğru bir şekilde kombinlediğiniz takdirde harikalar yaratabilirsiniz.

Önümüzdeki sezon karşımıza çıkacak olan ekose desenlerinin daha canlı renklerde olduğunu söyleyebiliriz. Vera Wang ise gotik havasında olan koleksiyonunda koyu renkli ekose desenlerini kullanmış. Ayrıca daha soft ve daha sade kullanım örneklerini Yigal Azrouël koleksiyonunda görebilirsiniz. Elbise, etek, kaban gibi kıyafetlerin yanı sıra ayrıca çanta gibi aksesuarlarda da ekose desenine yer verilmiş. Dikkatimi çeken bir diğer nokta ise ekose deseninin geçtiğimiz sezon olduğu gibi Grunge tarzında değil de daha klasik ve feminen bir şekilde yorumlanmasıydı.

Peki ekose desenini risksiz bir şekilde uygulamak için ne yapmalı? Dediğim gibi ekose desenini ekose deseniyle kombinlemek her zaman iyi bir fikir değildir. Eğer ben bu trendi daha kolay uygulamak istiyorum derseniz size sadece tek parçada ekose deseni kullanmanızı öneririm. Ekose desenli aksesuarlar kullanmak ise bir diğer alternatif.

Aşağıdaki galeriden koleksiyonlarda yer alan örneklere göz atabilirsiniz.

görsel: style.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.