2014 Sonbahar Kış Moda Trendleri: Yapay Kürklü Kabanlar

0
435

2014-modasi-kurklu-kabanlar

Merhaba,

Yine hızla akıp giden moda haftalarının ardından yepyeni trendler uygulanmayı bekliyor. Biliyorum bahar havasının sarhoşluğunu yaşıyoruz ama önümüzdeki sezon hakkında biraz bilgi edinmek hiç fena bir fikir değil bence :) Geçtiğimiz sonbahar kış sezonunda kendini göstermeye başlayan pofuduk, yapay kürklü kabanlar, önümüzdeki sezon da aramızda olacak. Özellikle koyun derisi görünümlü olanlara 2014 sonbahar kış koleksiyonlarında sıkça rastlamak mümkün. Calvin Klein, Emilio Pucci ve Louis Vuitton bu trende öncülük edenlerden. Yapay kürk giymeyi daha eğlenceli hale getirmek için Marc Jacobs, Thakoon gibi isimlerin koleksiyonlarında yer verdiği, şeker renklerinde, renk geçişli ve hatta kısa kürkleri de saymadan geçemem.

Peki kürk kaban nasıl giyilir, seçerken nelere dikkat etmek gerekir? Öncelikle üzerine basa basa söylediğim gibi, hayvan dostlarımızın zarar görmediği “yapay” kürk olanları tercih etmenizi öneririm. Eğer kürk kabanların çok dikkat çektiğini düşünüyorsanız, bu trende daha az risk alarak uymak için podyumlarda kullanılan rengarenk, ben buradayım diyen renkli kürk kabanlardan uzak durun derim. Kırmızı bir kürk kaban, podyum üzerinde gözünüze çok hoş görünebilir ama günlük hayatınızda kullanılabilirliğini ve gardırobunuzdaki eşyalarla kombinleyip kombinleyemeyeceğinizi göz önünde bulundurmanız gerekir.

Kürk kabanınızı kolayca kombinleyebilmek istiyorsanız tercihinizi daha naturel renklerden yana kullanın. Bir diğer seçenek ise kışın koyu renklere bürünmeyi sevmeyenler için, kışın kasvetini dağıtabilecek pastel renkli kürk kabanlar. Riski en aza indirmek isterseniz, kürk kabanlar yerine üzerinde kürk detayları bulunan kabanları da tercih edebilirsiniz tabi.

görsel: style.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here