2014 Sonbahar Kış Saç Modeli Trendleri: 60’lar

0
604

2014-sonbahar-kis-sac-modelleri-daginik-saclar

Bu sezon öne çıkacak olan saç modeli trendlerinden biri de “60’lar”. Gucci, Nina Ricci, DSquared2 gibi isimlerin defilelerine baktığınızda ufak bir zaman yolculuğu yapmanız mümkün :) Zira modellerin saçı tıpkı 60’lı yıllarda olduğu gibi kabarık, dağınık ve dikkat çekici görünüyordu. 2014 sonbahar kış saç modeli trendlerine uymak için tabi ki sizin bu kadar iddialı görünmenize gerek yok. 60’lı yıllardan ilham alarak daha modern bir görünüm yaratabilirsiniz.

2014-sac-modelleri-60-lar-modasi

Nina Ricci defilesinde modellerin saçı krepe yapılmış, ortadan ayrılmıştı. Bir kısmının saçı kulaklarının arkasına toplanıp açık bırakılırken, bir kısmının saçı ise kısa görünmesi için yüksek boğazların içine sokulmuştu. Boğazlı kazakların içine sokularak yapılan bu saç modeline son birkaç sezondur podyumlarda sık sık rastlıyoruz. Belki bu sonbahar kış sezonunda siz de denemek isteyebilirsiniz. Ne dersiniz?

2014-sac-modelleri-daginik

Gucci defilesinde ise modellerin saçı yana ayrılmış ve dağınık bir görünüme sahipti. Saç uzmanı Luigi Murenu bu saç modelini “dağınık ama çok güzel” olarak ifade ediyor. Modellerin saçına maşa ile hareket kazandırılırken uç kısımlarında ise düzleştirici kullanılmış. Saç tellerini kontrol altında tutmak ve küçük bir dokunuşla daha hoş bir görünüm yakalamak için saçın her iki tarafından bir tutam alınıp arkada birleştirilmiş ve tokayla tutturulmuş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here