2014 Sonbahar Kış Saç Modeli Trendleri: Hafif Dalga

0
433

2014-sonbahar-kis-sac-modelleri-dalgali-saclar

Yeni sezonun ilk gününden merhaba :) Havanın durumu bir tarafa takvimde artık yaz mevsimi geride kaldı. Aranızda yazın hiç bitmemesini isteyenler olduğu gibi romantik sonbaharın gelişine sevinenler de vardır mutlaka. Ben onlardan biri olmasam da :) Her neyse, lafı uzatmadan isterseniz 2014 sonbahar kış saç modeli trendlerini incelemeye devam edelim :) Bu sezon defilelerde dikkat çeken saç modelleri arasında doğal duran, hafif dalgalar vardı. Modellerin saçında doğal görünümü tercih eden isimlerden bazıları Isabel Marant, Rochas ve Chloe.

2014-dalgali-sac-modeli

Isabel Marant defilesine baktığımızda, saç stilisti Sam McKnight, Marant kadınının abartılı değil, doğal olduğunu söylüyor. “Hangi kadın doğal, seksi ve Fransız olmayı istemez ki” diye soruyor. Modellerin saçını Fransız kadınlarından esinlenerek şekillendirmiş.

2014-dalgali-sac-2

Rochas defilesinde ise modellerin saçı ve makyajı 60’lı yıllardan esinlenilerek yapılmıştı. Makyajda kullanılan yapay malzemelerin aksine saç uzmanı Luigi Murenu modellerin saçını son derece doğal tutmuştu. Kendisi bu hafif dalgalı saç modelini “saf ve zarif” olarak tanımlıyor. Luigi Murenu modellerin saçına öncelikle L’Oréal Professionnel köpük uygulamış, daha sonra saçın tepe kısmını ellemeden maşa ile dalgalar yapmış. Saçın uç kısımlarını ise düzleştirmiş.

2014-dalgali-sac-modelleri

“Eğer biri güzel görünmek için çok çaba harcamış gibi görünüyorsa, bu onu hiç de cool göstermez” diyor saç stililsti James Pecis ve “Özellikle de Chloé kadınıysa” diye ekliyor. İşte bu yüzden Chloé defilesinde modellerin saçına hafif dalgalar yapılmış ve yana ayrılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here