2014 Sonbahar Kış Saç Modeli Trendleri: Yaratıcı At Kuyruğu

0
829

2014-sac-modelleri-neler

Merhaba,

Yepyeni bir sezon kapımızda! Bu da yeni trendler, farklı tasarımlar, güzel, bakımlı ve tabi ki modaya uygun görünebilmek için yeni ipuçları demek. Peki 2014 sonbahar kış sezonu kadını nasıl olacak? Giyimi kuşamı, makyajı kadar saç modelleri de merak edilenler arasında. Hadi o zaman “2014 Sonbahar Kış Saç Modeli Trendleri” serimize giriş yapalım :) 2014 sonbahar kış koleksiyonlarının tanıtıldığı defilelerde dikkat çeken saç modelleri arasında “at kuyruğu” bulunuyor. Tabi ki daha farklı şekilde yorumlanmış, yaratıcı görünümleri ile :)

2014-sonbahar-kis-sac-modelleri-at-kuyrugu

Valentino defilesinin saç stilisti Guido Palau “Biz klasik at kuyruğu yada saç örgüsünün biraz dışına çıkmak istedik ve Valentino kadınına yeni bir boyut kazandırdık” diyor. Defilede modellerin saçı, kulaklarını örtecek şekilde ve ense hizasından uzun bir at kuyruğu yapılmış, birkaç tane siyah lastik toka ile tutturularak boğumlara ayrılmıştı.

2014-sonbahar-kis-sac-modelleri-at-kuyrugu-2

Fendi defilesine baktığımızda ise yine yaratıcı ve oldukça hoş görünen bir at kuyruğu modeline rastlıyoruz. Saç stilisti Sam McKnight, Karl’ın kendisine ufak kafalı bir illüstrasyon yolladığını, kendisinin de saçı sıkı tutabilmek için fazlaca saç spreyi kullandığını söylüyor. Sam McKnight bu at kuyruğu modelini sepet örgüsü yada origami tekniğine benzeyen bir teknikle yapmış. Modellerin saçı yine ense hizasından toplanmış ve lastik tokayı gizlemek için tokanın etrafına bir tutam saç dolanmış.

2014-sonbahar-kis-sac-modelleri-at-kuyrugu-3

Son olarak Chanel‘in 2014 sonbahar kış koleksiyonunu “süper market” havası verilmiş bir ortamda tanıttığı eğlenceli defilesinde yer alan çılgın at kuyruğu modellerinden bahsetmeden olmaz. Modellerin saçı uzun, kabartılmış ve tüvit kumaşından şeritlerle süslenmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.