2015 İlkbahar Yaz Ayakkabı Trendleri

1
791

Merhaba,

Güneşli, pırıl pırıl bir havadan size 2015 ilkbahar yaz ayakkabı trendlerini bildirmek istiyorum bugün :) Yavaş yavaş yazlık ayakkabılara geçme zamanıdır çünkü. Bu ayakkabı trendlerine göz atmadan alışverişe çıkmayın. Hadi o zaman başlayalım;

Sivri Burun Stilettolar

2015-ilkbahar-yaz-ayakkabi-trendleri

2015 ilkbahar yaz koleksiyonlarında sivri burun stiletto ayakkabılara sıkça yer verildi. Özellikle bantlarla süslenmiş ayakkabı modelleri öne çıkıyor. Costello Tagliapietra, Zac Posen, Wes Gordon, Lela Rose gibi isimler, klasik kadın şıklığının önemli bir tamamlayıcısı olan stiletto ayakkabıların arkasında duruyor.

Bağcıklı Ayakkabı Modelleri

2015-ilkbahar-yaz-ayakkabi-trendleri-2

Bağcıklı sandalet ayakkabı modellerine daha önce New York moda haftasında öne çıkan ayakkabı modellerini anlatırken yer vermiştim. Buradaki yazımdan inceleyebilirsiniz. O zaman da söylediğim gibi çok yeni bir trend değil, geçtiğimiz yaz en fazla kullanılan ayakkabı modellerinden biriydi. Görünen o ki bu sezon da severek giyeceğiz :)

Düz Tabanlı Ayakkabı Modelleri

2015-ilkbahar-yaz-ayakkabi-trendleri-3

Koleksiyonlarda dikkat çeken ayakkabı modellerinden biri de topuksuz, düz taban ayakkabılar. Babet, sandalet ve hatta terlik görünümünde tasarlanan ayakkabıların üzeri tüylerle, püsküllerle, parlak taşlarla vb. süslenmiş. Tasarımcılar gece davetleri için daha rahat, topuksuz bir alternatif düşünmüş olmalı. Ne dersiniz stiletto yerine gece kıyafetinizin altına düz taban giyer misiniz?

Colorblock Ayakkabı Modelleri

2015-ilkbahar-yaz-ayakkabi-trendleri-4

Bir ayakkabıyı eğlenceli hale getirmenin yolu nedir? Daha fazla renk kullanmak :) 2015 ilkbahar yaz sezonunda ayağımızı iki yada daha fazla rengin bir arada kullanıldığı colorblock ayakkabı modelleri süsleyecek. Sade bir kombini bile bu çok renkli ayakkabılarla anında hareketlendirebilirsiniz.

Blok Topuklu Ayakkabı Modelleri

2015-ilkbahar-yaz-ayakkabi-trendleri-5

Proenza Schouler, Jil Sander, Tory Burch, Proenza Schouler gibi ünlü isimler, koleksiyonlarında ince, uzun topuklu ayakkabılara alternatif olarak kalın ve blok şeklinde topuklu ayakkabılara yer verdi. Ayaklarınız bu işe sevinecek :)

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here