2015 İlkbahar Yaz Saç Aksesuarı Trendleri

0
637

Merhaba,

Güneşli, bol yeşilli, çiçekli bir bahar sezonu daha başladı. Nisan yağmurları henüz devam ediyor olsa da bu yeni sezona ayak uydurmamız, kendimizi tıpkı yenilenen mevsim gibi yenilememiz lazım. Bunun yollarından biri de bereleri bir kenara bırakıp, rengarenk, süslü püslü saç aksesuarlarını hayatımıza sokmak. Peki 2015 ilkbahar yaz sezonunun saç aksesuarı trendleri neler?

Hadi bir göz atalım;

Çiçekli Taçlar ve Canlı Çiçekler

2015-ilkbahar-yaz-sac-aksesuarlari

2015 ilkbahar yaz sezonunda öne çıkan saç aksesuarlarından biri şüphesiz baharı müjdeleyen, renkleri ile içimizi kıpırdatan çiçekli taçlar. Marchesa 2015 ilkbahar yaz koleksiyonunda modellerin saçını süsleyen bu taçlarla kendinizi prenses gibi hissetmemeniz mümkün değil. Siz de çiçekli taçları tıpkı onların yaptığı gibi doğal görünen, hafif dalgalı, açık saç modeliyle birlikte kullanabilirsiniz.

Çiçekli taçların yanı sıra podyumlarda dikkat çeken bir diğer saç aksesuarı da canlı çiçekler. Dolce & Gabbana’nın defilesinde modellerin saçı için yapay çiçekler yerine canlı çiçekler tercih edilmişti. Taze güller ve karanfiller, yapılan küçük topuzların üzerine kondurulmuştu.

Altın Rengi Aksesuarlar

2015-ilkbahar-yaz-sac-aksesuarlari-2

Bu sezon saçlarımızı süsleyecek olan aksesuarlar arasında altın rengi tokalar da var. Celine defilesinde altın rengi yuvarlak saç tokaları kullanılırken, Valentino defilesinde modellerin saçı altın rengi küçük deniz kabukları ile toplanmıştı. Hafif dalgalı, plaj saçı ile kombinlenen deniz kabuğu şeklindeki bu tokalar yaz için harika bir seçim olabilir.

İpek Eşarp

2015-ilkbahar-yaz-sac-aksesuarlari-3

Missoni, Barbara Bui gibi isimlerin 2015 ilkbahar yaz defilelerinde ise ipek eşarp ve file şeklinde saç fularlarına yer verilmişti. Desenli eşarplar, sarık gibi saçın etrafından dolanmış, canlı renkteki rujlarla tamamlanarak 1940’lardan esinlenme bir görünüm yakalanmış. Bir başka kullanım şekli ise ense topuzunun üzerine bağlama.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here