2015 İlkbahar Yaz Sezonunun Rengi Mavi

0
506

2015-ilkbahar-yaz-moda-renkleri

Bildiğiniz gibi 2015 ilkbahar yaz sezonuna ait koleksiyonlar moda haftaları boyunca tanıtılmaya devam ediyor. İlk durak olan New York moda haftası geride kalırken ünlü isimlerin defilelerine göz attığımızda bu sezon ile ilgili bir fikir sahibi olmaya başladık bile. Elbette tüm defileleri takip ettikten sonra detaylı bir sezon incelemesi yapmış olacağız fakat New York moda haftası ilk değerlendirme için oldukça doyurucu bir kaynak oldu :)

Koleksiyonlara baktığınızda tasarımcılar tarafından en fazla kullanılan renkler arasında mavi ve yeşil tonlarının olduğunu rahatça görebilirsiniz. Pantone’un geçtiğimiz günlerde açıkladığı 2015 ilkbahar yaz sezonunun en popüler 10 rengi listesi de bunu destekliyor. Bu renk listesinde ilk sırayı bir mavi tonu olan “aquamarine” almış. Pantone “aquamarine” renk tonunu “gökyüzü ile deniz arasında bir yerin tonu” diye tanımlıyor. Listede bu tonu takip eden yine iki ayrı mavi tonu mevcut. Uzun lafın kısası eğer 2015 ilkbahar yaz sezonunun en popüler rengi ne olacak diye merak ediyorsanız cevap “mavi ve tonları” :)

Hadi gelin yeni sezon koleksiyonlarında mavinin neredeyse tüm tonlarını kullanan Christian Siriano, Honor, Rebecca Minkoff, Thakoon gibi isimlerin tasarımlarına bir göz atalım;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here