2015 Sonbahar Kış Aksesuar Trendleri

0
365

Merhaba,

Şimdiye kadar New York, Londra, Milano ve Paris moda haftalarında öne çıkan birçok trendden bahsettik. Mesela önümüzdeki sezon hangi ayakkabı modelleri trend olacak bu yazımdan, hangi çanta modelleri kullanılacak onu ise bu yazımdan okuyabilirsiniz. Peki ayakkabı ve çanta dışında nasıl aksesuarlar kullanacağız göz atalım mı? Hadi o zaman :)

Beret / Keçe Şapka

2015-sonbahar-kis-aksesuar-trendleri

Fransız stiliyle özdeşleşmiş, keçe şapkalar yeniden aramızda. 2015 sonbahar kış koleksiyonlarına baktığımızda siyah, kırmızı, krem rengi yada mavi gibi birçok renkte keçe şapka kullanıldığını görüyoruz. Önümüzdeki sezon bere dışına çıkıp bir farklılık yaparak, bu yumuşak, yuvarlak keçe şapkaları bir deneyin derim.

Fular

2015-sonbahar-kis-aksesuar-trendleri-2

Koleksiyonlarda dikkatleri çeken bir diğer aksesuar ise fular. Boyuna bağlanan ince ve uzun fularlar biraz kravatı andırsa da görünümünüzü tamamlayabileceğiniz hoş bir ayrıntı olabilir. Tory Burch, Chloe ve House of Holland 2015 sonbahar kış koleksiyonlarında fularlara yer veren isimlerden bazıları.

Kürk Şal

2015-sonbahar-kis-moda-trendleri-3

Daha önce, New York moda haftasında öne çıkan trendleri incelerken bahsetmiştim kürk şallardan. Buradaki yazımdan görebilirsiniz. Koleksiyonlarda yer alan şalların bazıları tamamen kürk, bazıları ise kürk detaylı şallar. Özellikle tek omuza atılmış ve kemer ile sabitlenmiş olanlar dikkat çekiyor.

Büyük Broşlar

2015-sonbahar-kis-aksesuar-trendleri-3

Broşlar geri döndü! İster retro görünen bir blazer ceket, ister şık bir kaban yada isterseniz de kalın bir kazağın üzerine iliştirin. Özellikle kendini gösteren, büyük broşlar önümüzdeki sezon yakalarımızı süsleyecek gibi görünüyor.

Dikkat Çekici Kemerler

2015-sonbahar-kis-aksesuar-trendleri-5

2015 sonbahar kış koleksiyonlarında birbirinden çeşitli ve dikkat çekici kemerler kullanılarak, kadınların bel kısmı odak noktasına dönüştürülmüş. Sade bir kombini hareketlendirmenin en kolay yollarından biri bu kemerlerden biri ile görünümünüzü tamamlamak olsa gerek. Salvatore Ferragamo, Roksanda Ilincic ve Sportmax koleksiyonlarında ilgi çekici kemerlere rastlayabilirsiniz.

Uzun Eldivenler

2015-sonbahar-kis-aksesuar-trendleri-6

2015 sonbahar kış aksesuar trendleri arasında son olarak uzun eldivenlerden bahsetmek mümkün. Dries van Noten, Prada, Marc Jacobs gibi ünlü isimlerin koleksiyonlarında dirseğe, hatta koltuk altına kadar uzanan eldivenler kullanılmıştı. Bordodan siyaha, pembeden yeşile birçok renkte tasarlanan bu eldivenler feminen görünümle ile asiliğin kaynaşmasını sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here