2017 Yılbaşı İçin 7 Minimalist Dekorasyon Fikri

0
5586

Merhaba,

Kasımın son günleri… Aralık geliyor ve yılbaşı heyecanı yavaş yavaş başlıyor. Belki evinizi ufak ufak da olsa yeni yıl moduna hazırladınız, belki de daha erken dediniz. Ben bugün sizin için ufak bir derleme sunmak istedim. Yılbaşı için dekorasyon fikirleri arayanlar ama yapması kolay, zaman almayacak pratik fikirler arayanlar için oldukça güzel önerilerim var. Hadi çay, kahvenizi içerken biraz yeni yıl hayalleri kuralım :)

kolay-yilbasi-dekorayon-fikirleri-2017-4

İlk önerim biraz sıra dışı. Gördükleriniz kar küresi değil, tuzluklardan yapılmış birer dekor :) Basit ama çok hoş görünmüyorlar mı sizce de?

kolay-yilbasi-dekorayon-fikirleri-2017-5

Kapınızın ardına asabileceğiniz çam ağacı şeklindeki bu kurdele şeridi ve tahta çubuklar kullanılarak yapılan askıya yeni yıl tebrik kartlarınızı yerleştirebilirsiniz. Yada yılbaşı ruhunu yansıtan fotoğraflar asabilirsiniz.

kolay-yilbasi-dekorayon-fikirleri-2017-6

Benim öyle süslemeler için çok vaktim yok diyenler yada sade dekorasyon fikirlerinden hoşlananlar için bir diğer fikir ise renk renk ampullerden yapılan bu dekor. Büyük boy bir kurabiye kavanozunu alıp, içerisini rengarenk ampullerle doldurabilirsiniz. Dilerseniz siz de kavanozun üzerine kar spreyi sıkabilirsiniz :)

kolay-yilbasi-dekorayon-fikirleri-2017-7

Tahta paletten yapılan bu çam ağacı dekoruna ne demeli :) Yapmanız gereken üzerini boyamak ve ponponlarla yada nasıl süslemek istiyorsanız o şekilde süslemek. Çam ağacı kurup süslemekten daha mı kolay, daha mı zor olur bilemedim ama değişik ve hoş durduğu kesin.

kolay-yilbasi-dekorayon-fikirleri-2017

Evde dekorasyon için biriktirdiğiniz şişeler varsa işte size harika bir fikir; ağızlarına mum takıp mumluk yapın. Şişelerin dışını ister kurdeleyle süsleyin, ister boyayın, isterseniz de bırakın öyle kalsın. Yılbaşı sofrasını yada evinizin bir köşesini bu şekilde süsleyebilirsiniz.

kolay-yilbasi-dekorayon-fikirleri-2017-2

Bir diğer pratik ama şirin bir dekorasyon fikri; mumlar ve yılbaşı ile özdeşleşen çizgili şekerler. Çizgili şeker olmak zorunda değil aslında, noel babalı çikolatalar vb. olabilir :)

kolay-yilbasi-dekorayon-fikirleri-2017-3

Ve son olarak size mutfağınızdaki kek fanuslarına göz atmayı öneriyorum. Bakın kek fanuslarının içini mumlar, kozalaklar, yılbaşı süsleri ile doldurarak böyle pratik bir dekor elde edebilirsiniz. İçini nasıl dolduracağınız hayal gücünüze kalmış :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here