30’lu Yaşlar İçin Makyaj Önerileri

2
373

Cildimiz sürekli değişim içindedir, bu yüzden farklı yaş aralıklarında farklı makyaj tekniklerine ihtiyacı olur. Bugün 30’lu yaşların makyaj seçimi nasıl olmalı, ondan bahsetmek istiyorum size. Bu basit önerilere kulak verdiğiniz takdirde cildinizin yaşını küçültebilirsiniz :)

Kamuflaj

30’lu yaşlarınızda cildinizde bir takım değişimler meydana gelir. Lekeler ve koyu halkalar gibi. Bu nedenle onları kamufle etmek için iyi bir fondötene ihtiyacınız var. Cildinizin daha genç görünmesi için kapatıcılığı yüksek fondötenleri tercih edin. Fakat fondöteni kalın bir şekilde sürmekten kaçının, bu cildinizi olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Eğer fondöteniniz cildinizdeki lekeleri kapatmaya yetmiyorsa, inat edip kat kat uygulamak yerine bu noktaların üzerine uygun kapatıcılar sürün. Ardından fondöten uygulayın.

Bronzer

Bronzer hangi yaşta olursanız olun cilde hoş bir görünüm katar. Elbette burada yoğun bir şekilde uygulanmış bir bronzerdan bahsetmiyoruz. Hafif bir bronzluk cildinize ışıltı ve daha genç bir görünüm kazandırabilir.

Kaş Kemiklerini Aydınlatın

Sizi olduğunuzdan daha genç gösterecek makyaj hilelerinden biri de kaç kemiklerini aydınlatmaktır. Kaş kemiklerine uygulayacağınız aydınlatıcı yada açık renkli bir far, tüm göz ve çevresinin aydınlanmasını sağlar. Gözleriniz daha genç ve zinde görünür.

Şampanya Tonları

Açık tenli kadınların şampanya tonlarını tercih etmesi bilinen en eski makyaj hilelerinden biridir. Eğer açık bir tene sahipseniz bunu siz de deneyebilirsiniz. Şampanya tonları cildinizi aydınlatacak ve daha iyi görünmesini sağlayacaktır.

Bronz Tonlar

Peki daha koyu bir cilde sahipseniz ne yapmalısınız? Göz çevrenizde bronz tonlara ağırlık vermelisiniz. Bu gözlerinizin ortaya çıkması için oldukça etkili bir yöntemdir.

Kafeinli Göz Altı Kremi

Bu bir makyaj hilesi değil belki ama etkili bir bakım yöntemidir. 30’lu yaşlarda kafeinli bir göz altı kremi edinmelisiniz. Bu tüm cildinizi uyandıracak ve daha zinde görünmenizi sağlayacaktır.

Allık

Ve son olarak yüzünüze allık sürmeyi sakın unutmayın. Sadece hafif bir allık yüzünüzü renklendirir, daha genç görünmesini sağlar. Makyaj çantanızdan allığı eksik etmeyin.

Sizin bildiğiniz, cildi daha genç gösteren makyaj önerileri varsa, paylaşın :)

2 YORUMLAR

  1. Minicik bir up-lifting önerisi de benden; Açık pembe tonlardaki ( mat olmalı… ) bir kalemi göz altına ( iç kısım ),göz kenarlarındaki çizgilere ( kazayağı!! ),burun kenarından ağızın yanına inen mimik çizgilerine çizip,el yardımıyla dağıtıyoruz..Bu işlem makyajsız cilde de,makyaj sonunda da uygulanabilir..En son olarak,üst dudak çizgimizin üzerine çiziyoruz ve Ruj ya da dudak parlatıcısı ile son noktayı koyuyoruz..Doğru kalemi bulduğunuz takdirde makyajsız cildi bile inanılmaz diri gösteren çok basit bir metod :)
    Hem genç hem diri…Daha ne olsun!!!

    http://dolapperisi.blogspot.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.