5 Makyaj Önerisi İle Daha Genç Görünün

0
213

Makyaj doğru yapıldığı zaman sizi olduğunuzdan daha genç gösterir. İşte size uygulayabileceğiniz bir kaç öneri…

1- “Aşırı yapılan makyaj, sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir.” diyor  makyöz Chrisanne Davis. “Eğer göz altınızda koyu halkalar ya da ufak tefek güneş yanıkları varsa kapatıcınızı tüm yüzeye değil sadece bu noktalara uygulayın.” diye ekliyor. Makyöz Sandy Linter ise “Cildinizi ne kadar gösterirseniz o kadar iyi” diyor. “Nefes alan bir cilt, makyaj ile kapatılmış bir cilde göre daha genç görünür.”

2- Hafif ışıltılı, renkli nemlendiriciler ya da hafif likit fondöten tercih edin. “Toz fondöten kırışıklıklara yerleşir ve cildi olduğundan yaşlı gösterir.” diyor Davis. “Fondöteni kusursuz bir şekilde sürmek için nemli bir sünger ya da fırça ile yüzünüze küçük noktalar halinde uygulayın.” diyor Linter.

3- Kirpik kıvırıcı, parıldayan far ve maskara ile zamanı geriye almanız mümkün. Makyöz Davis, gözlerinizin daha büyük ve dolayısıyla daha genç görünmesi için yapabileceğiniz en kolay şeyin, kirpiklerinizi kıvırmak ve biraz ışıltılı gölge eklemek olduğunu belirtiyor. Bulabildiğiniz en siyah maskarayı almanızı tavsiye eden Linter, böylece gözlerinizdeki beyaz daha beyaz görünecektir diyor. Seyrek kaşlarınızı da dolgunlaştırmayı unutmayın. “Kalın, dolgun kaşlar sizi daha genç gösterir.” diyor makyöz Bobbi Brown.

4- Nude ruj, mat bronzlaştırıcı cildi cansız gösterir. Linter “Dudaklarınıza ve elmacık kemiklerinize nötr bir gül rengi uygulayın. Bu tüm ten renklerini aydınlatır.” diye vurguluyor.

5- “Doğal dudak çizginiz yaşlandıkça solar. Açık renk bir dudak kalemi kullanın.” diye öneriyor Davis.

Kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here