Abiye Kıyafet Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

0
692

abiye

Özel gün ve davetler için kıyafet seçimi denildiğinde akla ilk olarak abiye elbiseler gelmektedir. Şık ve ihtişamlı görünümleriyle özel davetlerin vazgeçilmezi haline gelen abiyeler, herkesin beğenisini kazanmaktadır. Modası hiç geçmeyen ve her sezon yeni tasarımlarla karşımıza çıkan abiye modelleri her yaşta ve ölçüdeki bayana hitap etmektedir.

Dar, mini, askılı, straplez, balık gibi birçok model seçeneği olan abiye kıyafetler arasından kendi tarzınıza ve fiziğinize uygun olanı seçmeniz, doğru bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Abiye kıyafet seçimi, günlük kıyafet seçimine oranla daha dikkat isteyen bir süreçtir. Çünkü farklı kumaş türlerinde ve renklerde tasarlanan abiye elbiseler, bayanların iddialı bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.

Doğru abiye seçimiyle vücudunuzu olduğundan daha ince ve uzun bir gösterebilmeniz mümkündür. Bunun için vücut yapınızı göz önünde bulundurarak vücudunuzun hangi bölümünü ön plana çıkarmak istediğinize karar vermeniz iyi bir başlangıç olacaktır. Örneğin; bel kısmınız ince ancak basenlerinizde fazlalıklar varsa, göğüs veya sırt dekolteli ve bel kısmına kadar oturan, aşağı doğru dökümlü bir model tercih ederek, fazlalıkları olan bölgenizi saklayabilirsiniz.

Elbise seçimi sırasında yapılan yanlış tercihler bayanların vücut ölçülerinin ve yaşlarının yanlış algılanabilmesine neden olabilmektedir. Bunun için genç bayanların cıvıl cıvıl ve yaşını yansıtan modelleri, olgun bayanların ise yaşlarına uygun daha soft renklerdeki ağır modelleri tercih etmesi yaşlarını doğru bir şekilde yansıtmalarını sağlayacaktır.

Katılacağınız davette giyeceğiniz elbiseye karar verirken elbise kumaşı seçimi de doğru görünüm oluşturulması açısından önemli bir yere sahiptir. Kumaş seçimi yapılırken, öncelikli olarak içinde bulunduğunuz mevsim özellikleri dikkate alınmalıdır. Kumaşlar vücut kusurlarını gizlemek için en ideal yollardan bir tanesidir. Bu nedenle vücudunuzun hangi bölümlerinde hangi kumaşı kullanacağınıza karar veremiyorsanız bu konuda tecrübeli ve profesyonel kişilerden yardım alarak doğru kumaşı seçebilirsiniz.

Son olarak gidilecek davetin konsepti, özel günün anlamı gibi detaylarda abiye elbise seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken diğer unsurlardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here