Anne Olmanın Size Kazandırdıkları

1
226

Anne olmak zordur evet ama anne olmanın sizden sadece götürdüklerine değil size kazandırdıklarına da bir bakmalısınız. Çocuklarınız olduğunda bazı alışkanlıklarınız değişir, onlara örnek olabilmek, onlara daha iyi bakabilmek için ilk önce kendinize dikkat etmeye başlarsınız.

İşte anneliğin size kazandırdıklarından birkaçı :

1. Hamileyken daha sağlıklı beslenmeye başlarsınız mesela. Yemeklerin sadece tadına değil besleyici tarafına da önem verirsiniz. Bir öğünü atlamadan önce iki kez düşünürsünüz ya da sağlıksız bir yemeği yemeden önce. Bebeğinizi emzirirken de, yedikleriniz anne sütüne geçeceği için sağlıklı gıdaları tercih edersiniz. 

2. Bebeğiniz doğduktan sonra şikayet ettiğiniz kilolarınızı vermek için spor yapmaya başlarsınız. Belki de şimdiye kadar hep sporu atlamıştınız. Kilo vermek için spor yaparken bir yandan kaslarınız ve bağışıklık sisteminiz de güçlenmeye başlar. Kalp sağlığınız ve iyi bir uyku için de yararlı olur.

3. Çocuklarınıza iyi örnek olmak adına beslenme alışkanlıklarınızı değiştirirsiniz. Mesela çocuklarınız sizi brokoli yerken görürse sizi örnek alıp o da yemek için daha istekli olabilir. Bu sizi daha sağlıklı yapar.

4. Açık havaya çıkmak çocuklar için hem temiz hava hem de enerjilerini boşaltmak için gereklidir. Aynı zamanda sizin için de bir fırsattır. Ailece yapılan yürüyüş, bisiklet binme ya da en basitinden onlarla beraber oyun oynamak gibi faaliyetler sizin kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

5. Çocuklarınızı en iyi şekilde yetiştirebilmek için yeterli enerjiye, sağlığa ve güce sahip olmalısınız. Bu yüzden çocuklarınız için kendinize önem verirsiniz. Anne olmak size belki sigarayı bile bıraktırabilir.

Kaynak

1 YORUM

  1. anne olmak çok farklı bir duygudur o kadar güzel birşeydir ki kelimelerle ifade etmesi zordur bende anneyim ve kızım için her türlü fedakarlığı yaparım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here