Beyaz Bir Gülüş İçin Tavsiyeler

0
224

Beyaz Bir Gülüş İçin Tavsiyeler

Yediklerimiz, içtiklerimiz maalesef beyaz gülüşümüzü gölgeleyecek sarı lekelere neden olabiliyor. Peki bu durumun önüne geçmek için neler yapabiliriz? İşte size birkaç tavsiye;

  • Beyazlatıcı Diş Macunu: Dişlerinizin üzerindeki sarı lekelerden kurtulmanın etkili yollarından biri beyazlatıcı etkiye sahip, güçlü bir diş macunu kullanmak. Düzenli olarak kullandığınızda farkı göreceksiniz. Diş macunu tercihinizi bir gözden geçirin ve eğer sıradan bir diş macunu kullanıyorsanız onu beyazlatıcı formüle sahip olanı ile değiştirin.
  • Diş İpi: Diş ipi sadece diş ve diş eti sağlığı için önemli değil, aynı zamanda dişlerinizin arasında oluşabilecek lekeleri önlemekte de oldukça önemlidir.
  • Pipet: Bildiğiniz gibi kahve, çay, kola gibi koyu renkli içecekler dişlerimizin üzerinde sarı lekeler bırakır. Bunun önüne içeceklerinizi pipet ile içerek geçebilirsiniz. Eğer sıcak içecekleri pipetle içmek size göre değilse, bu içeceklerin hemen ardından su içerek lekelerden korunabilirsiniz.
  • Sakız: Dişlerinizin sararmasına neden olan yemeklerden tamamen uzak durmanız mümkün değil. Bu nedenle yemekten sonra sakız çiğneyerek sarı lekelerin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle pipetle içemeyeceğiniz kırmızı şarap sonrası bu numara işinize yarayacaktır.
  • Mavi Alt Tonlu Kırmızı Rujlar: Dişlerinizi beyaz gösterebilmek için ruj seçiminize de dikkat etmeniz gerekiyor. Mavi alt tonlu kırmızı rujlar dişlerinizi daha beyaz gösterir. Fazla turuncu, kahverengi yada mercan rujlardan uzak durun, dişlerinizdeki renk değişimini daha fazla vurgular.
  • Sebze ve Meyve: Havuç, kereviz, elma gibi meyve ve sebzeleri çiğ yiyerek dişlerinizi doğal yoldan beyazlatabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here