Biker Ceket Nasıl Giyilir?

0
758

Merhaba,

Yeni haftaya güzel bir başlangıç yapabildiniz mi? Kendini artık iyice hissettiren yaz havası ile iyi başlayamamak pek mümkün değil sanırım :) Ben bugün “nasıl giyilir” serisi için size biker ceketi seçtim. Biker ceket kombinlemenin elbette bir dolu yolu var ama ben işinizi kolaylaştırmak adına beğendiğim birkaç kombin önerisiyle size ilham vermek istiyorum.

Hadi başlayalım;

All Black

biker-ceket-nasil-giyilir

Biker ceket giymenin en havalı yollarından biri “all black” yani baştan aşağı siyah giyinmektir. Siyah renk biker ceketinizi siyah bluz ve pantolon yada sadece siyah bir elbise ile giyebilir, yine siyah bir çanta ve ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz. Böyle bir kombinle biraz asi bir görünüm yaratabilir, hem de olduğunuzdan daha ince görünebilirsiniz :)

Kot Şort ile

biker-ceket-nasil-giyilir-2

Biker ceketinizi kot şort ile de rahatça kombinleyebilirsiniz. Kot şortun üzerine uyumlu bir t-shirt alıp, güneş gözlüğü ve sneakers tarzı ayakkabılarla da tamamladınız mı çabasız bir casual kombin şıklığı yakalayabilirsiniz. Kot şortun yanı sıra deri şort da iyi bir seçim olabilir.

Elbise ile

biker-ceket-nasil-giyilir-3

Biker ceketinizi şık bir şekilde kombinleyebilmenin bir diğer yolu da elbise. Yazın giydiğiniz floral elbisenizi bile üzerine biker ceket alarak ve külotlu çorap giyerek anında “rocker chic” tarzına dahil edebilirsiniz :) Kırmızı ruj da biker cekete yakışan detaylardan biri bence, aklınızda bulunsun.

Tulum ile

biker-ceket-nasil-giyilir-4

Biker ceket, uzun yada kısa bir tulum üzerinde de hoş durabilir. Biker ceketinizi ister giyebilir, isterseniz de sadece omuzlarınıza atarak salaş bir görünüm yaratabilirsiniz. Uzun bir tulum tercih edecekseniz, stiletto ayakkabılar daha elegan bir seçim olacaktır.

Desenli Pantolon ile

biker-ceket-nasil-giyilir-5

Kim demiş biker ceket sadece düz renk bir kot pantolon ile kombinlenir diye? Yeniliklere açık olun, ceketinizi sadece düz renklerle kombinlemeyin. Desenli bir pantolon, düz renkli bir bluz ve biker ceket pekala harika bir kombin olabilir. Sadece doğru pantolonu bulun yeter.

Tül Etek ile

biker-ceket-nasil-giyilir-6

Peki sınırlarınızı biraz daha aşıp biker ceketinizi tül etek ile kombinlemeye ne dersiniz? Evet biraz riskli bir fikir olabilir ama doğru parçaları bir araya getirdiğinizde göz alıcı görünebilirsiniz :) Kabarık tül eteklerle biker ceketin buluşması tam bir “zıtlığın uyumu” olsa gerek!

Beyaz Kot Pantolon ile

biker-ceket-nasil-giyilir-7

Biker ceketin kot pantolon ile uyumunu seviyoruz, evet. Ama onu aynı zamanda beyaz bir kot pantolonla kombinlemeyi denediniz mi? Sonuç sizi şaşırtabilir, çünkü ben ikisini pek yakıştırıyorum :) Eğer basen probleminiz varsa beyaz pantolon yerine koyu renklerde pantolon tercih etmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here