Blogger Buluşması: Kayra, Terra Şarapları Tadım Etkinliği

6
377

Merhaba,

Geçtiğimiz cuma günü Ersin’le beraber Kayra Şarapları’nın yeni markası olan Terra’nın tadım etkinliği için Nicci Lounge’daydık. Hem leziz şaraplarını tanıma fırsatı bulduk, hem de blogger arkadaşlarımızla beraber oldukça keyifli bir akşam geçirdik. Fotoğraflardan bu enerjinin size de yansıyacağına eminim :)

Kübra Hanım öncelikle bize “aşk” temalı yeni markaları Terra hakkında küçük bir sunum yaptı. Terra’nın bu serisinin yapıldığı Kalecik Karası üzümünün kökeni Ankara’nın Kalecik ilçesidir. Denizli Bölgesi’nde yetiştirilen fakat Terra şaraplarının yapıldığı üzümler Denizli’nin killi ve kireçli toprağı sayesinde, açık kırmızı renkli bir yapı kazanarak türün üstün özelliklerini yansıtmaktadır. Kalecik Karası yuvarlak, orta büyüklükte, kalın kabuklu tanelere sahiptir. Yüksek asidi ve düşük taneni sayesinde yumuşak içimli ve zarif sonuçlar verir. Kiraz, muz, çilek ve pamuk şekeri aromalarına sahiptir.

Terra Beyaz Kalecik Karası, alkol almayı pek sevmeyen hafif içiciler için güzel bir seçim olacaktır.  Asit oranı ile alkol oranı özellikle hafif olması için ayarlanmış. Kokusunda turuncgilleri ve çiçeklerinin kokusunu bulabilirsiniz. Damağınızda kalıcı olmayan hoş bir çilek ahududu karışımı tat bırakıyor. Aperatifler ile zevkle içebileceğiniz bir şarap.

Terra Kalecik Karası Roze Türkiye’nin ilk monosepaj şarabıdır. Terra Beyaz Kalecik Karası gibi kokusunda turunçgillerden esintiler var birazda vanilya kokusu bulabilirsiniz. Tadında da mevya aromaları bulunuyor, her ne kadar dolgun gövdeli dense de bence üzerinde biraz çalışılabilir :) Hafif öğünler ile tüketebileceğiniz bir şarap.

Ve geldik bizim favorimize! Terra Kalecik Karası; şaraplarla aranız iyi ise denemenizi tavsiye ederiz.  Terra Kalecik Karası kokusunda karabiber, ardıç ağacı, yasemin, beyaz ve kırmızı dut barındırıyor. Seri içinden içimini en beğendiğimiz şarap bu oldu. Roze’un aksine daha gövdeli olan bu şarabı uygun koşullar altında 4-6 derece olgunlaştırdıktan sonra içerseniz daha zevkli olacaktır. Karakterli bu şarabı 16-17 derece sıcaklıkta servis etmeyi unutmayın.

Kayra Şarapları hakkında daha fazla bilgilenmek isterseniz tık tık;

kayrasaraplari.com
terrasaraplari.com
facebook.com/kayrasaraplari

Elbette sadece bu leziz şarapları tatmadık, onlara eşlik eden aperatifler oldukça zengindi. Burada sadece bir kısmı var :)

Bir yandan şarap tadımı devam ederken, bir yandan da bize verilen görev için kolları sıvadık :) Aşk temasını kullanarak birer şarap kesesi tasarlamamız gerekiyordu. Bizim için eğlenceli bir zaman dilimi oldu yine.

Kuzum yine beni yalnız bırakmadı, bol bol koşturdu, fotoğraf çekti. Yetmedi şarap kesesine el attı :)

Ve gün sonundan mutlu bir kare ile yazımı sonlandırıyorum. Fotoğraflar için kuzuma, bu güzel akşam için Kayra Şarapları’na ve ev sahipliği yapan Nicci Lounge’a teşekkürlerimle :)

6 YORUMLAR

  1. İlk buluşmada sedefin bilekliğiyle bu buluşmada senin saçınla pişti olduk hayatım :) Darısı diğer buluşmalara bakalım daha nolcak heheh :) olsun olsun her türlü güzeliz biz, çok da eğlendik ama dimi yaa, öperimm…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here