Bol Pantolonlar Nasıl Giyilir?

1
789

Bol Pantolonlar Nasıl Giyilir?r

Bol pantolonlar sıcak yaz günlerinde vücudunuzu sıkmadığı için harika bir tercih olabilir. Peki bol pantolonlar nasıl giyilir? Bol pantolon modasına uymak istiyorsanız sizinle birkaç püf noktası paylaşmak isterim;

  • Bol pantolon giyerken başarılı bir görünüm yaratmak için dengeyi sağlamak gerekir. Vücudunuzun alt kısmında oluşan bol görünümü vücudunuzun üst kısmına tam oturan bir parça seçerek dengeleyebilirsiniz.
  • Bol pantolonları kombinlerken ayakkkabı seçiminize de dikkat etmelisiniz. Bol pantolonlar sizi daha geniş göstereceğinden topuklu ayakkabılar ekstra yükseklik sağlayarak silüetinizi inceltebilir. Dolgu yada kalın topuklu ayakkabılar daha uygundur. Fakat tercihiniz harem pantolon gibi paçalarına doğru daralan pantolonlardan yana olacaksa stiletto daha iyi bir seçim olacaktır.
  • Bol pantolon, harem pantolon ve özellikle de boyfriend pantolonları blazer ceket ile kombinleyerek oldukça şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Burada yine dikkat etmeniz gereken blazer ceketin üzerinize tam oturması. Uygun bir blazer ceket & bol pantolon ikilisini iş yerinizde bile giyebilirsiniz.
  • Kombininize ekleyeceğiniz aksesuarlarla şık da görünebilirsiniz, tam tersine rüküş de. Bu nedenle uygun aksesuar seçimi çok önemlidir. Eğer bol pantolon giyecekseniz, (özellikle de boyfriend pantolon gibi maskülen bir parça) seçeceğiniz aksesuarlar ile daha feminen bir görünüm sağlayabilir, kombininizdeki dengeyi kurabilirsiniz.
  • Eğer boyunuz kısaysa desenli bol pantolonlardan uzak durmalısınız. Yine de desenli pantolon giymek isterseniz tercihinizi küçük desenli pantolonlardan yana kullanın. Çünkü iri desenleri olan bol pantolonlar sizi olduğunuzdan daha kısa gösterir. Risk almak istemiyorsanız düz renkli bol pantolonlar ile daha uzun görünebilirsiniz.
  • Bol pantolonların içerisinde hatlarınızın kaybolmasından çekiniyorsanız, belinizi vurgulamak için üzerinize giydiğiniz t-shirt yada bluzu pantolonun içerisine sokabilir, hatta kemer kullanabilirsiniz.

görsel: vivaluxury.blogspot.com

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here