Boş Şişelerden Yapabileceğiniz 6 Kendin Yap Fikri

0
2180

Evlendiğimden beri ev dekorasyonu fikirleri, özellikle de kendin yap projesi tarzında olan fikirler daha fazla ilgimi çekmeye başladı :) Zaman zaman eşyalarımı nasıl daha düzenli tutabilirim diye pratik çözümler ararken, zaman zaman da eşimle birlikte hem yaparken keyifli vakit geçirebileceğimiz, hem de eskileri bambaşka bir şekilde değerlendirebileceğimiz basit kendin yap projelerine göz atarım. Bir süredir biriktirdiğimiz şarap şişelerimiz de artık iyice gözümüze batmaya başlayınca, birkaç fikir edinmeye karar verdim :)

Eğer sizin de evde bir köşede biriktirdiğiniz şişeleriniz varsa ve onları yağdanlık yapmak dışında, daha farklı bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız rastladığım birkaç güzel fikri sizinle de paylaşmak isterim;

bos-sise-degerlendirme-fikirleri

Aslında bizim şişeleri biriktirmekteki amacımız onlardan bu şekilde romantik mumluklar yapmaktı. Hala da bu fikir ağır basıyor ama üzerini boyamayı düşünmemiştik doğrusu. Çok hoş görünmüyor mu sizce de? Biriktirdiğiniz şarap şişelerini ister boyayarak, isterseniz de olduğu gibi bırakarak mumluklara dönüştürebilirsiniz.

bos-sise-degerlendirme-fikirleri-2

Peki ya şişeleri vazo olarak kullanmaya ne dersiniz? Bence harika bir fikir. Fotoğraftaki gibi bir görüntü isterseniz yapmanız gereken, şişeleri önce beyaz boya ile boyamak, sonra da diplerine simli boya uygulamak.

bos-sise-degerlendirme-fikirleri-3

Bir diğer fikir ise şişeleri abajur ayağı olarak kullanmak! Bu örnekte şeffaf şişe kullanılmış ama siz isterseniz üzerini boyayarak daha hoş bir görünüm verebilirsiniz.

bos-sise-degerlendirme-fikirleri-4

Tam da yeni yıla artık sayılı günler kalmışken, rastladığım bu fikre bayıldım! Yılbaşı sofrası için harika bir dekor olabilir, ne dersiniz?

bos-sise-degerlendirme-fikirleri-5

Şarap şişeleri ile mumluk yapma fikrinden sonra en sevdiğim bir diğer fikir ise bu oldu! Şişelerin içerisini led ışıklarla doldurarak evinizde ışıl ışıl bir görünüm yakalayabilirsiniz.

bos-sise-degerlendirme-fikirleri-6

Ve son fikir ise şişeleri duvara sabitleyerek, dekoratif vazolar elde etmek! Bu dekorasyon fikri de son derece hoş ve değerlendirilebilecek bir fikir bence :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here