Misafir Yazar: Saç Boyama Hakkında Merak Ettikleriniz

0
527

sac-boyama

Herkese merhabalar! Siz bayanların boya yaptırırken en çok sorduğunuz soruları bu yazımda sizlere aktaracağım.

Saç temiz mi yoksa kirli mi olmalı? Saç temiz yada kirli olabilir, boyanın tutmasını engellemez. Eğer saçınızda köpük jöle, briyantin vs. gibi şekillendiriciler varsa saç fırça yardımıyla taranmalı yada durulanmalıdır .

Ne kadar zamanda boya yaptırabilirim? Normal bir saçın uzaması ayda 1 cm dir. Eğer beyazınız yoğun değil ise 5 – 6 haftada bir boyatabilirsiniz.

Cildime bulaşan boyayı nasıl çıkarırım? Eğer evde boyarsanız boyanın deriyle temas ettiği yerlere vazelin sürebilirsiniz. Yıkadığınızda deride boya varsa sigara külü yardımıyla bu sorun giderilir :) (ufak bir pamuğa şampuan dökün, küle batırın ve boyalı yere sürün. Tahriş etmeden silin, boyanın çıktığını göreceksiniz.

Boya saçı döker mi? Boya saçı dökmez. Düzensiz beslenme ve fizyolojik koşullar saçı döker.

Boya saçımı beyazlatır mı? En çok karşılaştığımız soru :) Boya saçı beyazlatmaz, beyazlama genetiktir. Mesela 16 yaşında bir genç kızımız saçını boyatıyor, yaşı olmuş 25 beyazlar çoğalmış tabi bu durumu hiç birimiz kabullenmeyiz :) Boya sadece beyazları saklar. Saç beyazlaması genetik ve fizyolojiktir.

Kınalı saç boyanır mı? Evet kınalı saç kuaförünüzün yardımıyla boyanabilir. Ama kınanın içine rastık konmuşsa bu sıkıntılı olabilir. Profesyonel destek gerekli.

Saçımdaki renkten açık istiyorum boya saçımı açar mı? Boya ile koyu ton elde edilir ama saç rengini açamazsınız. Denediğiniz zaman diplerde bariz ton farkı olacaktır. Profesyonel destek almak gerekli.

Sevgili Pemberuj.net okuyucuları, bir sonraki yazımız “Regl döneminde saç boyası yapılır mı?” olacak. Renklerin ve güzelliklerin sizlerin olması dileğiyle :)

Hairstylist Selçuk Sümer

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here