Bu Sezon Ayakkabı & Çorap Trendini Uygulamanın Püf Noktaları

1
344

Victoria Beckham, Marc by Marc Jacobs gibi modacıların 2012 sonbahar/kış koleksiyonlarında göze çarpan, ayakkabıları çoraplarla birlikte kullanma trendinden bahsetmek istiyorum bugün size. Bildiğiniz gibi karşımıza bazen o kadar yanlış kombinler çıkıyor ki, adeta görüntü kirliliği yaratıyor. Peki biz yanlışa düşmeden bu işin üstesinden nasıl gelebiliriz derseniz, sizin için birkaç püf noktası yazdım;

Uzun Botlarla Deneyin

Bu trendi uygulamanın risksiz yollarından biri çoraplarınızı uzun botlarla beraber kullanmaktır. Mesela diz üstü çoraplarla, dizin hemen altında biten botlar oldukça hoş görünecektir.

Naturel Renklere Sadık Kalın

Eğer risk almak istemiyorsanız ayakkabı ve çorap rengi seçiminde naturel renklere sadık kalın. Siyah, ekru, gri ve lacivert gibi.

Aynı Renkleri Kombinleyin

Ayakkabılarınız ile çoraplarınızı aynı renk seçebilirsiniz. Mesela siyah çoraplarla beraber siyah ayakkabılar. Hangi renk seçeceğiniz size kalmış.

Uzun Çoraplar ve Stilettolardan Uzak Durun

Uzun çorap ve stiletto ayakkabıların birlikteliğinden uzak durun. Eğer mutlaka denemek istiyorsanız, yukarıda gördüğünüz gibi, kısa çorap ile bilek bandı olan bir topuklu ayakkabı olsun. Böylece çorabınız ayakkabı ile bütünmüş gibi görünür.

Pantolon Çoraplarını Deneyin

Eğer çoraplarınızın kaymasından endişeleniyorsanız, daha ince olan pantolon çoraplarını deneyebilirsiniz.

Fırfırlı Çoraplar

Fırfırlı çoraplar da Mary Jane ayakkabılarla giymek için iyi bir alternatif olabilir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here