Bu Sezon Büyük Kabanlar Nasıl Giyilir?

0
426

Bildiğiniz gibi içinde bulunduğumuz 2012 sonbahar/kış sezonunda adını duyduğumuz moda trendlerinden biri de büyük ceket/kaban trendi. Bu trend, üzerinizde normalinden daha büyük duran, hacimli kaban ve ceketler üzerine. Peki nasıl giyerim, nasıl seçerim ben bu kabanları derseniz, cevabı podyumlarda saklı :) İşte bu trendi uygulamanın yollarından birkaçı;

1. Büyük ceket/kaban trendini uygulamanın dikkat çekici yollarından biri renkli astar. Mesela Jil Sander’ın pembe astarlı camel kabanı buna bir örnek. Eğer böyle bir kabanı bulabileceğiniz hakkında şüpheleriniz varsa, bu işi bir terziye yaptırabilirsiniz.
2. Beyaz, soğuk sezona çok yakışan bir renk. Kış mevsimi için cesur bir seçim olsa da şık durduğu konusunda sanırım benimle hemfikirsiniz. Céline 2012 sonbahar/kış koleksiyonunda yer verdiği beyaz kaban ile bunun güzel bir örneğini vermiş. Uzun lafın kısası, büyük ceket/kaban trendini beyaz renk ile de yakalayabilirsiniz.
3. Defilelerde öne çıkan bir diğer örnek ise battaniye modelinde olan kabanlardı. Biliyorum battaniye ve şıklık kelimeleri bir arada kullanıldığında size garip gelebilir ama Burberry Prorsum bunun nasıl olacağını göstermiş. Şık kemer ve volümlü eteği ile bu trende ait giyilesi parçalardan.

4. Kış mevsiminin kasvetli havasını canlı bir turuncu ile dağıtmaya ne dersiniz? Ne kadar dikkat çekebileceğinizi bir düşünün. Eğer çoğunlukla naturel ve koyu renklerden oluşan bir gardrobunuz varsa, onu renklendirmeye kabanınızdan başlayabilirsiniz. Trendi yakalamanın en renkli yolu bu sanırım.
5. Boyfriend modasına eklenen yeni bir parça daha; boyfriend ceket. Tüvit, balıksırtı gibi maskülen kumaşlar kullanılarak yapılmış ve normalden daha geniş kesim olan blazer ceketlerle bu tarzı gardrobunuza taşıyabilirsiniz.
6. Volüm, şekilden ödün vermek zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Lanvin’den kopya çekin ve kabanınızın üzerine geçireceğiniz bir kemer ile hatlarınızı vurgulayan bir silüet çizin.

7. Büyük ceket/kaban trendini uygulamanın daha “ladylike” yolu yok mu derseniz, cevap Chloé’in dantel detaylara sahip kabanından geliyor. Modern ve feminen bir görünüm kaçınılmaz.
8. Pelerinler bir başka sonbahar/kış trendi. Pelerin ve kabanın bir arada kullanıldığı tasarımlar bu noktada göz atmanız gerekenler arasında olmalı.
9. Gardrobunuzda mutlaka klasik bir parça olmalı; altın düğmeli ve koyu renkli bir kaban. Isabel Marant 2012 sonbahar/kış koleksiyonunda rastladığımız gibi.

görsel: style.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.