Bu Sezon Örgü Giymenin Şık Yolları

0
291

c29b714a544f4c50029bd6e897ee9771

Siz de örgü kıyafetler ve aksesuarlar içinde sıcacık olmayı seviyor musunuz? O zaman gelin bu sezon örgü kıyafetleri en moda şekilde giymenin yolları neler, bir göz atalım!

  • Bu sezon örgü kıyafetler arasında en popüler olanlardan biri kesinlikle büyük boy örgü kazaklar. Ben de kışın bu sıcacık ve rahat kazakları giymeyi çok seviyorum. Bol kazakları kombinlemenin en kolay ve rahat yolu kot pantolonlar yada taytlarla bir araya getirmek. Bir diğer önerim ise elbiselerinizin üzerine geçirip, çorap ve botlarla birlikte kombinlemeniz. Gerçekten çok şık kombinler ortaya çıkabiliyor. Ayrıca kışın kısa kollu elbiselerinizi sıcak bir şekilde giymenin de harika bir yolu değil mi?
  • Peki ya rengarenk, bol ve uzun hırkalar? Bu sezon yıldızı parlayan örgü parçalardan biri de hırkalar. Sıkıcı ve koyu renkli hırkalarınızı bir köşeye ayırın ve gardırobunuzda gri kış günlerine renk katacak olan canlı renklerde uzun hırkalara yer açın :) Düğmelerinizi açarak salaş ve çabasız bir şıklık yakalayın.
  • Bu sezon kesinlikle örgü berelerin en popüler sezonu! Daha önce de bu yazımda yer vermiştim. Ponponlulardan rengarenk eğlenceli berelere, uzun berelerden tüllü berelere kadar oldukça fazla seçeneğimiz var. Örgü bereler, kışı sıcacık ve modaya uygun giyinerek geçirmek için en kolay ulaşılabilir aksesuar benden söylemesi :)
  • Peplum trendi artık son demlerini yaşıyor olsa da, bu sezon örgü peplum kazaklar oldukça şık bir alternatif. Özellikle kadınsı hatlara sahip olmayan kadınların vücuduna anında hareket kazandırabilecek bir seçim. Belirgin vücut hatları olanların yada kilo sorunu yaşayanların ise uzak durması gereken bir parça olduğunu da belirtmeliyim.
  • Sonbahar – kış aylarında, yaklaşan yeni yıl bizi heyecanlandırır ve etrafı yılbaşı ruhu sarar. Evet sayılı saatler sonra yeni yıla girecek olabiliriz ama bu sezon çok moda olan kar tanesi ve geyik ikonlarının kullanıldığı örgü kazakları giymememiz için bir neden yok :) Örgü modasını uygulamanın en şirin yollarından biri bu “holiday” kazaklar bence!
  • Son olarak kısa örgü kazaklardan bahsetmeden olmaz. Kısa örgü kazakları eğer vücudunuza güveniyorsanız ve hava iyiyse göbeğinizi açıkta bırakacak şekilde kullanabileceğiniz gibi, yüksek bel pantolon ve eteklerle kombinleyerek göbeğinizi örtebilirsiniz. Ayrıca kısa kazakların içine gömlek, uzun kollu bluzlar yada elbise bile giyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here