Burun Küçülten Makyaj Hileleri

0
756

Eğer burnunuzun büyük görünümünden hoşlanmıyorsanız, makyaj ile onu daha küçük gösterebilmeniz mümkün. İşte burnunuzu küçük gösteren çok basit makyaj hileleri;

Kontürleme

Burnunuzu küçük gösteren en etkili makyaj hilelerinden biri onu kontürlemektir. Kontürleme işleminde öne çıkmasını istediğiniz bölgeleri aydınlık, saklamak istediğiniz bölgeleri ise koyu tutmalısınız. Burnunuzun her iki yanına kullanmış olduğunuz fondötenin bir yada iki ton koyusunu kullanarak, fırça yardımı ile boylu boyunca çizgiler çekin. Daha sonra bu çizgileri yumuşatmak için yüzük parmağınızla dağıtın. Unutmayın keskin çizgiler doğal görünümü engeller.

Ardından daha açık tonlu bir fondöten ile burnunuzun üst kısmını vurgulayın. Yine aynı şekilde keskin çizgileri engellemek için bu iki fondötenin buluştuğu noktaları hafifçe birbirine karıştırmayı unutmayın. Kontürleme işleminde kesinlikle dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise kullandığınız fondötenler kesinlikle mat olmalıdır.

Pudrayı Unutmayın

Kontürleme işleminden sonra mat bir görünüm için mutlaka pudra kullanmalısınız. Matlık, burnunuzun küçük görünebilmesi için oldukça önemli. Çünkü parlak bir görünüm burnunuzu olduğundan daha büyük gösterebilir. Pudra da bu problemin çözümüdür.

Dikkat Dağıtın

Burnunuzun daha küçük görünmesini istiyorsanız yapabileceğiniz makyaj hilelerinden biri de dikkati yüzünüzün bir başka bölgesine çekmektir. Mesela dikkati yanaklarınıza çekebilirsiniz. Bunun için yanak kemiklerinizi aydınlatmalı ve simli bir allık kullanmalısınız. Aynı şekilde dikkati dudaklarınıza çekmek istiyorsanız parlak, simli bir ruj kullanabilirsiniz. Dudak parlatıcı da iyi bir seçimdir.

Sizin bildiğiniz bir makyaj hilesi var mı? Paylaşın :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.