Büyük Boy Kazaklar Nasıl Giyilir?

1
636

Bu sezon bildiğiniz gibi bir büyük boy modası var. Büyük boy kazaklar da bu modaya uymanın en şık yollarından biri. Eğer dolabınızda büyük boy kazaklar varsa yada almayı düşünüyorsanız size nasıl kombinleyeceğiniz konusunda biraz fikir vermek istiyorum. Büyük boy kazakları kombinlemenin yolları elbette bu kadar sınırlı değil ama benim en beğendiklerimden örnek vermek istedim, başlayalım mı :)

Kemerle Kullanın

Eğer büyük boy kazakları seviyor, fakat içerisinde vücut hatlarınızın kaybolmasını istemiyorsanız üzerine uygun bir kemer geçirerek kullanabilirsiniz. Belinize takacağınız kemer ile hem şık, hem de feminen bir görünüm çizebilirsiniz.

Kısa Paçalı Skinny Pantolon

Büyük boy kazakların sizi kilolu göstereceğini düşünüp endişeleniyorsanız, kısa paçalı dar pantolonla beraber kullanabilirsiniz. Böylece bacaklarınız daha ince görüneceği için dengeli bir görünüme kavuşursunuz. Ayrıca hava fazla soğuk değilse topuklu ayakkabılarınız size eşlik edebilir. Soğuk havalar için ise bot kullanabilirsiniz.

Gömlekle Beraber

Büyük boy bir kazağı tek başına giymek zorunda değilsiniz. Mesela yakalı bir gömlek kazağınızın altında oldukça şık duracaktır. Yakası ister sade olsun, ister işlemeli, desenli hatta zımbalı olsun kazağınızı kombinleyebileceğiniz oldukça fazla gömlek seçeneği mevcut.

Taytlar

Söz konusu büyük boy kazaklar olunca taytlardan bahsetmeden olmaz. Büyük boy kazaklar, poponuzu örttüğü için taytların tamamlayıcı parçalarından biridir. Aynı zamanda birlikte şık durdukları da göz ardı edilemez. Özellikle desenli yada deri taytlar bu sezon oldukça popüler. Bunu avantaja çevirebilirsiniz.

Fular yada Atkı

Özellikle soğuk havalarda kazağınızın üzerine bir atkı alabilirsiniz. Yalnız atkı ve kazağınızın uyumlu olmasına dikkat edin. Bu kombinasyon şık göründüğü gibi aynı zamanda dikkatleri yüzünüze çekeceği için kazağınızın göze daha hoş görünmesini sağlayacaktır.

Kalem Etek

Kalem etekler zamansız modaya sahip, her zaman kullanılabilecek bir parça. Ayrıca büyük boy kazakla birlikte kombinlendiğinde ortaya çok hoş bir silüet çıkıyor. Bu ikiliyi üzerinizde bir deneyin derim.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here