Büyük Takılar Nasıl Kullanılır?

0
405

Bu sezon takılarda statement tabir edilen, büyük ve gösterişli takılar öne çıkıyor. Siz de bu trendin içerisinde kendinize yer açmak istiyorsanız, biraz ipucu işinize yarayacaktır. İşte büyük takı kullanımında dikkat etmeniz gereken püf noktaları;

Yeni Başlayanlar İçin

Eğer bu tür takıları nasıl kullanacağınız hakkında kafanız karışıksa bebek adımları ile başlayın. Mesela basit ve şık bir metal cuff bilezik, görünümünüze efor sarfetmeden kolaylıkla hareket kazandırabilir. Yaka görünümlü kolyeler de sade bir kıyafet kombini için yerinde bir tercih olacaktır.

Abartmayın

Büyük takılar, ne kadar az kullanılırsa o kadar şık görünür. Aksi halde göz yorucu ve rüküş bir görünümden fazlasını beklemeyin. Bu tür takıların kullanımını sınırlandırın, mesela ağır bir kolye takıyorsanız, bırakın diğer aksesuarlarınız sade ve küçük kalsın, ya da hiç olmasın. Tabi birden fazla takı kullanmak isterseniz, bileklerinizi doldurarak oldukça popüler olan “arm party” trendine uyabilirsiniz.

Kıyafetinizi Sade Tutun

Büyük takılar, sade kıyafetler ile kombinlenmelidir. Eğer seçtiğiniz takının gerçekten dikkat çekmesini istiyorsanız, abartılı desenlere sahip ve çok renkli kıyafetlerden uzak durmalısınız. Unutmayın takıların amacı taşıdığınız kıyafeti daha iyi gösterebilmektir. Mesela en basitinden, üzerinize tam oturan bir jean pantolon ve basit bir t-shirt, tribal bir kolye ile tamamlandığında harika görünebilir. Düz renkli üstler tercih etmeye özen gösterin.

Boyun Bölgesi Dikkate Alınmalı

Eğer büyük kolyeler kullanacaksanız, kıyafetinizin yaka kısmını göz önünde bulundurmalısınız. Yaka kısmında fırfırlar, payetler, danteller vb. süslemelerden kaçınmalısınız.

görsel: vogue.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.