Canlı Renkli Blazer Ceketler Nasıl Giyilir?

4
1016

Canlı Renkli Blazer Ceketler Nasıl Giyilir?

Artık her gardropta bulunması gereken kurtarıcı bir parçadır blazer ceket. Siyah, beyaz gibi klasik renklerdeki blazer ceketleri kombinlemek oldukça kolay. Peki özellikle son zamanlarda moda olan canlı renklerdeki blazer ceketler nasıl kombinlenir? Elbette sanıldığı kadar zor değil ve birçok yolu var. Siz de bu konuda fikir arıyorsanız o halde birkaç stil önerisi paylaşmak isterim;

  • Canlı renklerdeki blazer ceketleri giymenin en risksiz yollarından biri kombinin geri kalanını sade tutmaktır. Bırakın kombininizde dikkat çeken blazer ceketiniz olsun, diğer parçaları sade renkli olanlardan seçin. Mesela mavi renk bir blazer ceketi beyaz basic t-shirt ve kot şort ile kombinleyebilir, çabasız bir şıklık yakalayabilirsiniz. Bu yöntem ilk defa renkli blazer ceket kullanacak olanlar için de en kolay yoldur.
  • Renkli blazer ceketleri başarılı bir şekilde kombinleyebilmenin yollarından bir diğeri ise baştan aşağı siyah ağırlıklı giyinmektir. Siyah renk neredeyse tüm renkler ile uyum sağlar. Neon pembe bir blazer ceketi siyah bir bluz ve siyah beyaz desenli bir etek ile kombinlediğinizi düşünün, harika!
  • Renkli blazer ceketleri çizgili elbiselerle giymeyi denediniz mi hiç? Özellikle kırmızı bir blazer ceket, siyah beyaz çizgili bir elbise ile mükemmel bir ikili olabilir. Eğer canlı renkli blazer ceketlerinizi nasıl kombinleyeceğiniz hakkında fikir arıyorsanız çizgili elbiseler aklınızda olsun.
  • Renkli blazer ceketleri daha farklı desenlerle birlikte de kullanabilirsiniz. Giyeceğiniz desenli parçanın içinde blazer ceketinizin renginin de olması size daha kolay ve uyumlu bir kombin fırsatı yaratacaktır.
  • Ben daha iddialı olmak istiyorum derseniz, iki canlı rengi bir arada kullanarak “color block” görünümü yakalayabilirsiniz. Fakat renkleri seçerken dikkatli olun, göz yoran bir kombin, başarılı bir kombin değildir.
  • Renkli blazer ceketlerinizi nasıl kombinleyeceğiniz kadar nasıl taşıdığınız da önemlidir. Canlı renkler dikkat çeker ve taşıması zordur. Kendinize güvenin! Siz kendinize yakıştırmazsanız, kimse yakıştırmaz :)

görsel: cashmereinstyle.com

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here