Canlı Renkte Rujlar Nasıl Sürülür?

0
296

Canlı, parlak renklere sahip rujları sürmek özen ister. İşte size yardımcı olacak birkaç öneri;

Yoğun Göz Makyajından Uzak Durun

Canlı renkte bir ruj sürerken dikkat etmeniz gerekenlerden biri ağır göz makyajından kaçınmaktır. Süreceğiniz ruj zaten yeterince dikkat çekmenizi sağlayacak, bir de göz makyajınızda “ben buradayım” diyen renkler kullanırsanız abartılı ve kötü bir görünüm ortaya çıkacaktır. Göz makyajınızda daha doğal tonları tercih edin, eyeliner ve maskara bile sizi çekici kılmak için yeterlidir.

Aynı Renkte Dudak Kalemi Kullanın

Canlı renkte bir ruj sürüyorsanız, özellikle de kırmızı, atlamamanız gereken bir diğer kural var; dudaklarınızı aynı renkte bir dudak kalemi ile çerçeveleyip doldurmanız gerekiyor. Daha sonra rujunuzu sürmelisiniz. Böylece rujunuz daha uzun süre kalır, solmasını ve taşmasını önlemiş olursunuz.

Dişlerinizi Sarı Gösteren Renkleri Kullanmayın

Mavi alt tonlu kırmızılar gülüşünüzü parlak ve beyaz gösterirken, mercan renginin dişlerinizi sarı göstermeye eğilimi vardır. Eğer dişleriniz yeterince beyaz değilse bu tonları kullanmadan önce bir kez daha düşünün.

Buzdolabında Saklayın

Kendini gösteren renklerde ruj sürmeyi seviyorsanız dikkat etmeniz gereken bir diğer şey ise onları nasıl saklayacağınız olmalıdır. Buzdolabında saklarsanız hem rujun ömrünü uzatır, hem de daha iyi sürülmelerini sağlarsınız. Buzdolabında saklanan ruju kontrol etmek daha kolay olur.

Önce Dudaklarınızı Ölü Derilerden Arındırın

Parlak renkli rujlar dudaklarınızın pul pul görünümünü daha fazla ön plana çıkaracağı için önce bu görünümden kurtulmanız gerekir. Bunun için de basit bir peeling işlemi yeterlidir. Mesela dudaklarınıza cömert miktarda lip balm sürün, yumuşak bir diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalayın. Ölü derilerin soyulduğunu göreceksiniz. Artık rujunuzu dudaklarınıza pürüzsüz bir şekilde sürebilirsiniz.

Dudak Çizgisini Geçmeyin

Eğer doğal olarak dolgun dudaklarınız varsa, canlı renkteki rujlar bunu daha fazla vurgulayacağı için kullandığınız dudak kalemini dudaklarınızdan taşırmamaya dikkat edin. Dudaklarınızı daha büyük göstermek için bu hileye başvurmanız kötü ve dengesiz bir görünüm yaratacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here