Cannes 2012 Film Festivali’nden Saç ve Makyaj Önerileri

0
991

65. Cannes Film Festivali’nin ardından, yaklaşan davet, düğün, mezuniyet gibi özel günler için katılan ünlülerin makyaj ve saç modellerine şöyle bir bakalım, ilham alalım istedim. Hazırsanız başlayalım;

Jessica Chastain’in bu saç modelinin çok basit göründüğünü düşünüyorsanız bir kez daha düşünün bence. Hafif dalgalar ve minik şık bir toka ile kendisine yakıştırmayı başarmış. Özellikle genç kızların mezuniyet telaşı yaşadığı bu günlerde kabarık, kendisini yaşından büyük gösteren, abartılı topuzların yerine rahatlıkla tercih edebileceği bir model. Ayrıca gördüğünüz gibi o kadar genç olmanıza da gerek yok, bu model sizi olduğunuzdan daha genç gösterebilir.

Diane Kruger’in makyajı ne kadar sade ise saçı da o kadar şık olmuş. Özel günlerde ilham alıp yaptırabileceğiniz bir model. Kendinize güvenin, güzel görünmek için hem saçınıza, hem makyajınıza yüklenmenize gerek yok.

Nicole Kidman’ın saç modeli de yine Cannes Film Festivali’nin dikkat çekenlerinden biriydi. O da makyajını sade tutanlardan.

Kısa saç sevenler, Milla Jovovich’ten kopya çekebilir. Yan tarafa toparlanan saçı, sade ve hoş bir görüntüye sahip. Gözlerinde ise simli, açık renk bir far kullanmış. Orta yaşlar için hafif simli farlar daha genç bir görünüm sağlayabilir, fakat dikkat; gözlerinizin dış köşelerine uygulamaktan kaçının, çünkü kırışıklıkların içerisine girerek onları daha belirgin hale getirebilirsiniz. Gözlerinizin iç köşesi ve kaş kemiğiniz pırıltılar için en uygun bölgedir. Aksi halde olduğunuzdan yaşlı görünmeniz kaçınılmazdır.

Milla Jovovich’ten bir diğer saç modeli alternatifi. Kısa saçlar için saç aksesuarları, tokalar kurtarıcıdır. Saçım kısa diye şikayet etmek yerine bunu göz önünde bulundurun. Makyajına baktığımızda dudaklarında hafif kırmızı bir lip gloss kullandığını görüyoruz. Eğer kırmızı ruj kullanmaktan çekiniyorsanız, ya da yaşınız için uygun değilse lip gloss yerinde bir tercih olacaktır.

Natasha Poly benim festivalde saç ve makyaj olarak en başarılı bulduğum ünlülerden biri. Göz rengi ile uyumlu, yeşil tonlarındaki dumanlı göz makyajı ve gözlerindeki dikkati dağıtmayan nude dudakları oldukça hoş. Dağınık saç örgüsü modeline de bayıldım. Belirtmekte fayda var; dağınık saç modelleri kamufle etmek istediğiniz noktalar için, mesela büyük kulaklar gibi, harika bir seçimdir. Bu avantajı kullanın kızlar.

Yine Jessica Chastain. Bu sefer yana yatırılmış saçında retro dalgalar ve tabi ki stilin tamamlayıcısı kırmızı rujuyla. Eğer sizin de ten renginiz onun gibiyse, kırmızı ruj size çok yakışır. Yalnız ufak bir hatırlatma; dudaklarınızda koyu bir renk kullanırken, göz makyajınızı doğal tonlarda tutmaya özen gösterin.

Uzun, canlı bir saçınız varsa ve ona güveniyorsanız, gösterin! Bakın Petra Nemcova öyle yapmış. Hafif dalgalı ya da dümdüz, bırakın omuzlarınızdan aşağı dökülsün. Makyajına yakından bakalım;

Gözlerinde elbisesi ile uyumlu olarak gümüş simli bir far kullanmış, bu tamamlayıcı makyaj seçimini beğendim. Makyajını ve elbisesini ön plana çıkarmak için saçını sade tutması da gözden kaçmaması gereken bir detay. Dikkat edelim :)

Kristen Stewart’ın makyajı da başarılı. Sürdüğü turuncu-kırmızı ruju yeşil gözleri ile harika görünüyor. Gözlerini hafif ışıltılar dışında sade tutmayı tercih etmiş.

İlham alabileceğiniz birkaç fikir daha;

görsel: bellasugar.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.