Cansız Cilde Işıltı Kazandıran Öneriler

0
217

Cildinizin eski ışıltısını kaybettiğini düşünüyorsanız bu önerilere uymaya çalışın;

Peeling

Cansız görünen cildinizi tekrar canlandırmak için düzenli olarak peeling yapmalısınız. Haftada bir kere uygulamanız yeterlidir, daha fazlası özellikle hassas bir cildiniz varsa tahrişe neden olabilir. Peeling, cildinizin ölü derilerden arınmasını ve tazelenmesini sağlar.

Nemlendirme

Özellikle kışın cildiniz daha cansız görünmeye başlar. Bu nedenle nemlendirici kullanmanın önemi bu dönemde daha büyüktür. Cildinizi düzenli olarak nemlendirmeyi unutmayın, hatta gerekliyse kullandığınız ürünü daha yoğun bir nemlendirici ile değiştirin.

Sağlıklı Beslenme

Cildinizi yeniden canlandırmak istiyorsanız aynı zamanda yediklerinizi de gözden geçirmelisiniz. Çok fazla kalitesiz gıda tüketimi hemen cildinize etki edecektir. Meyve, sebze ve balık yağını eksik etmeden beslenin.

Uyku

Cansız bir cildin sorumlusu uykusuzluk da olabilir. Düzenli bir uyku, cildin kendini yenilemesini, onarmasını sağlar. Eğer yeterli uyku alınmazsa cilt bunu hemen gösterir. Uykusuz kalmayın, eğer uyku probleminiz varsa mutlaka çözüm arayın. Cildinizin daha canlı göründüğünü fark edeceksiniz.

Makyaj Temizleme

Evet çok basit gelebilir ama makyajınızı silmeden yatmanız cildinizin cansız görünmesine neden olur. Sadece beş dakikanızı alır, eve saat kaçta dönmüş olursanız olun makyajınızı çıkarmadan yatağa girmeyin. Cildinize zarar verirsiniz.

Su

Cildinizin canlı görünmesini sağlayan bir diğer şey ise yeterli su tüketimi. Cildinizi dışarıdan olduğu kadar içeriden de nemlendirmelisiniz. Fazla çay, kahve tüketmemeye dikkat edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here