ÇEŞİTLİ SAÇ MASKELERİ İLE SAÇ BAKIMI

0
220

Parlak Saçlar İçin Ne yapmalı?


Benim saçımda da aynı problem vardı. Bir kadın için gerçekten sinir bozucu bir durum değil mi? Size benim de uyguladığım bir saç maskesi önereceğim. Bu maske için, bir adet yumurtanın sarısı ile iki çorba kaşığı zeytinyağını karıştımanız gerekiyor. Sonrasında saç diplerinize hafif bir şekilde masaj yaparak, 10 dakika kadar bekletmeniz lazım. Masaj yaparken özellikle dikkat etmenizi istediğim konu şu ki; sadece parmaklarınızın uçları ile hafifçe masaj yapmalısınız. Tırnaklarınızı temas ettirmeyin. Çünkü tırnaklarınız saç diplerinize ve saç derinize zarar verir. 10 dakika sonunda şampuanla saçlarınızı durulayabilirsiniz. Size bir tavsiye daha vereyim, saçlarınızı şampuanla iyice durulamalısınız, çünkü yumurtanın kokusu bildiğiniz gibi biraz inatçı.. Tüm bunları uyguladıktan sonra sıra artık sonucu almaya geldi. Saçlarınız parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuştuğunda, bu sonuca sevineceksiniz.

Saçlarınızı Beslemeye Yardımcı Maske

Malzemeler:

1 çay bardağı demlenmiş çay,

1 yumurta sarısı,

1 çorba kaşığı badem yağı,

2 damla limon suyu

Malzemeleri karıştırın. Saç diplerinize sürerek masaj yapıp, maskeyi iyice yedirin. 15 dakika maskeyi bekletip, sonrasında şampuanınızla yıkayın.

Kepekli Saçlardan Sıkıldıysanız

Düzenli olarak uygulayacağınız bu bakım maskesi ile kepeklerinizden kurtulabilirsiniz. Dört su bardağı suya, iki çorba kaşığı sirke yada limon suyunu ilave ederek ılıtın. Bu karışımın diğerlerinden farkı, saçınızı yıkadıktan sonra kullanılmasıdır. Saçınızı yıkadıktan sonra bu karışımla beraber saçınızı durulayın.

Saçlarınız İçin Derinlemesine Bir Bakım İstiyorsanız

Saçınıza iki haftada bir tekrarlayarak uygulayacağınız bu bakım ile saçlarınızdaki tüm kirler arınıyor ve saçlarınız parlaklık kazanıyor. Saçınızı şampuanladıktan sonra bir fincan sirke ya da limon suyunu saçınıza, masaj yaparak iyice yedirin. Sonra saçınızı durulayın. Saç kremi kullanıp, tekrar saçınızı yıkayın.

Kepekli, Dökülen, İncelen veya Kırılan Bir Saç Tipine Sahipseniz

O zaman çemen tohumlarından yapılan bu bakım maskesi tam size göre. Nasıl mı hazırlayacaksınız? Çemen tohumlarını çektirin. Geceden suya yatırın. Macun elde edeceksiniz. Bu macunu saç diplerinize hafif masajlar yaparak sürün. 20 dakika kadar beklettikten sonra durulayıp, şampuanla yıkayın.

TEILEN
Sonraki İçerikCilt Maskeleri
Pembe Ruj'un kurucusu, baş editörü ve gülü :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here